Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Trenerski trójgłos – o reprezentacji po radomsku

Trenerski trójgłos – o reprezentacji po radomsku

Daniel Castellani i Jerzy Matlak to nowo wybrani trenerzy reprezentacji Polski. Na pytanie czy ich wybór był trafny i czego możemy się po nich spodziewać odpowiedzieli trenerzy z Radomia: Jan Such, Aleksander Klimczyk i Jacek Skrok.

Jan Such (Jadar Radom): Myślę, że Matlak będzie dobrym trenerem. Jest bardzo doświadczonym i wartym zaufania człowiekiem. Dobrym przykładem jest drużyna z Piły, która dzięki niemu sięga po najwyższe trofea. Wybór Castellaniego to też plus dla reprezentacji. Zna on przede wszystkim polskich zawodników, powoli uczy się też naszego języka. Mam nadzieję, że zbuduję porządny sztab szkoleniowy, który później mógłby objąć piecze nad zespołem. Uważam, że powoła do kadry Wojtka Żalińskiego, czego obum oczywiście życzę.

Aleksander Klimczyk (Politechnika Radomska): Lepszego trenera niż Matlak nie wyobrażam sobie. Znamy się z Jurkiem od bardzo dawna. Sporo czasu pracowaliśmy razem w Łodzi i wiem, że kto jak kto, ale on do kobiet to ma rękę. Po prostu wie kiedy krzyknąć, ale też wie kiedy uspokoić atmosferę. Poza tym wszystko to popiera warsztatem szkoleniowym i odpowiednim doborem taktyki. Widzę w nim drugiego Niemczyka. Życzę mu aby, odniósł podobne sukcesy jak Andrzej.Jacek Skrok (Czarni Radom): Sytuacja była od początku jasna, że funkcja selekcjonera przypadnie Castellaniemu. Szkoda wielka, że nie Polak. Myślałem, że Grzesiek Wagner jeszcze powalczy. Widać było również, że Jurek Matlak bardzo chce zostać trenerem reprezentacji kobiet, cóż z jego charyzmą trudno by było, żeby nie otrzymał tej posady.

*Notował Kamil Górski

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved