Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Sebastian Świderski o Castellanim: Nie znam go

Sebastian Świderski o Castellanim: Nie znam go

Sebastian Świderski w rozmowie z Przemysławem Iwańczykiem przyznaje, że zbyt dużo o Danielu Castellanim nie może powiedzieć. - Jestem do dyspozycji trenera - dodaje jednak polski przyjmujący.

O wyborze trenera Castellaniego:

Osobiście nie znam Castellaniego. Spotkaliśmy się może dwa razy, trudno mi powiedzieć cokolwiek na jego temat. Czy był to dobry wybór, przekonamy się po sezonie po wynikach reprezentacji. Potrafi zmotywować zawodników, wpłynąć na nich, ma z nimi wspólny język.O szansach na grę w nowej reprezentacji:

Mój występ w kadrze uzależniony jest od tego, czy Castellani będzie mnie widział wśród powołanych. Powtórzę kolejny raz: jestem do dyspozycji trenera. Dostanę powołanie, na pewno przyjadę. Jak oceniam swoje szanse? Będę walczył. Choć mam swoje lata, mam też doświadczenie. Mogę je wnieść do drużyny, jeśli nie na boisku, to poza nim.

O funkcji kapitana kadry:

Ja kapitanem reprezentacji? Nigdy nim nie byłem. Dawno, dawno temu pełniłem tę rolę w Stilonie Gorzów. We Włoszech trener Ferdinando de Giorgi też mianuje mnie kapitanem, ale takim na boisku. Jest nim oficjalnie libero Mirco Corsano, a libero formalnie nie może nim być. Drugi w kolejce jest rezerwowy rozgrywający, który nie gra, więc ja jestem tym trzecim. Gdybym został kapitanem kadry, byłby to dla mnie wielki honor. Ale są inni, którzy powinni pełnić tę rolę, mają większy wpływ na reprezentację.

Zobacz również:

Blog Przemysława Iwańczyka

źródło: iwanczyk.blox.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved