Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Peter Pláteník i Milada Spalová najlepsi w Czechach

Peter Pláteník i Milada Spalová najlepsi w Czechach

W Czechach wybrano najlepszego siatkarza oraz najlepszą siatkarkę 2008 roku. Tytuł otrzymali Peter Pláteník z Bre Banca Lannutti Cuneo i Milada Spalová z VK Prostějov.

Dla Milady Spalovej tytuł najlepszej siatkarki to nic nowego. Najlepszą siatkarką w Czechach była wybierana w 2004 i 2007. W latach 2006 – 2008 reprezentowała barwy Calisii Kalisz. Z kaliskim zespołem zdobyła mistrzostwo i Puchar Polski. Została również wybrana przez trenerów do najlepszej szóstki ligi.

Najlepszym siatkarzem został Peter Pláteník, który występuje we włoskim Bre Banca Lannutti Cuneo. Przyjmujący lidera włoskiej Serie A wyprzedził Dawida Konecnego, zeszłorocznego zwycięzcę plebiscytu. Konecny po niezwykle udanym sezonie postanowił zmienić barwy DHL-u Ostrava na francuski Tours VB. Trzecie miejsce przypadło weteranowi włoskich parkietów Martinowi Léblowi.Wśród trenerów męskich zespołów miano „najlepszego” przypadło Petrowi Brom, szkoleniowcowi mistrzów Czech, VK Jihostroj Czeskie Budziejowice. Za nim znalazł się były trener reprezentacji naszych południowych sąsiadów, Zdeněk Haník, który ostatnio zajął się działalnością publicystyczną w Internecie.

Zgodnie z przewidywaniami w plebiscycie na najlepszego szkoleniowca prowadzącego żeńskie zespoły zwyciężył Mirosłav Cada, trenujący na co dzień VK Prostejov, a w przerwie między sezonami, opiekującego się kadrą Słowacji. Drugie miejsce zajął Stanislav Mitáč z praskiego Olympu, mistrza Czech. Trzecia w rankingu znalazła się Táňa Krempaská, trenerka reprezentacji kobiet Czech seniorek i juniorek.

Najlepsi siatkarze:

1. Peter Pláteník
2. David Konečný
3. Martin Lébl

Najlepsze siatkarki:

1. Milada Spalová
2. Tereza Matuszková
3. Aneta Havlíčková

Najlepszy trener męskich drużyn:
1. Petr Brom
2. Zdeněk Haník
3. Jan Svoboda

Najlepszy trener żeńskich drużyn:
1. Miroslav Čada
2. Stanislav Mitáč
3. Táňa Krempaská

źródło: idnes.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved