Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: ZSR BTPS Białystok podejmie Spartę Warszawa

II liga: ZSR BTPS Białystok podejmie Spartę Warszawa

ZSR BTPS Białystok podejmie w środę Spartę Warszawa, w zaległym spotkaniu 14. kolejki II ligi. Podopieczne Sebastiana Grzegorka będą chciały zrewanżować się za porażkę 0:3 w pierwszej rundzie rozgrywek.

Porachunki między obiema ekipami sięgają nawet ubiegłego sezonu, gdy białostoczanki walczyły ze Spartą o utrzymanie się w lidze. Wówczas to warszawianki były górą, a białostockim zawodniczkom przyszło walczyć w dodatkowej serii spotkań z Jedynką Łomża.

Tamten sezon to już przeszłość, bo wiele zmieniło się, jeśli chodzi o składy obu zespołów – mówi Sebastian Grzegorek, trener BTPS.Do najlepszych zawodniczek Sparty wciąż zaliczają się jednak siostry Ewelina i Karolina Polak oraz Weronika Hajzer, córka znanego prezentera telewizyjnego. Zespół prowadzi duet trenerski: Maciej Kosmol i Teofil Czerwiński.

Pierwszy z nich jeszcze w ubiegłym sezonie pracował z Centrostalem Bydgoszcz, natomiast drugi to jedna z bardziej rozpoznawalnych postaci, jeśli chodzi o szkolenie młodzieży w Polsce.

To właśnie pod okiem trenera Czerwińskiego swoje kariery zaczynały Małgorzata Glinka i Katarzyna Skowrońska, późniejsze dwukrotne złote medalistki mistrzostw Europy.

Nie będzie to łatwy mecz, ale jeśli chcemy wywalczyć miejsce w „szóstce”, to musimy wygrać za trzy punkty – tłumaczy Grzegorek.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.30 w sali ZSRol. przy ul. Suchowolca 26.

*Autor – Tomasz Dworzańczyk

źródło: Kurier Poranny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved