Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Fart zagra z Rafako Racibórz

II liga: Fart zagra z Rafako Racibórz

W środę o godz. 18 w przełożonym meczu 15. kolejki II ligi siatkarzy Fart zagra w hali przy ul. Bocznej w Kielcach z rozkręcającym się z meczu na mecz Rafako Racibórz.

Wprawdzie rywale przegrali w ostatniej kolejce w czterech setach w Ropczycach z Błękitnymi, ale wcześniej – od gładkiej porażki u siebie z kielczanami 0:3 – wygrali sześć kolejnych spotkań. – Skończyły się im problemy kadrowe, zaczęli odrabiać straty. To młody zespół, z dużą liczbą wychowanków – opowiada Dariusz Daszkiewicz , trener kielczan, bardzo dobrze znający rywala. Jako zawodnik grał w tym zespole, a jako trener wprowadził go do II ligi i utrzymał w kolejnym sezonie na tym szczeblu (zanim przed ponad pięciu laty odszedł do SMS-u Spała). Z jego wychowanków gra jeszcze w Rafako kapitan, 25-letni atakujący Marcin Gonsior .

Dłuższa niż zwykle przerwa między pojedynkami nie pomogła za to ekipie gospodarzy w pozbyciu się kłopotów. Wciąż nie trenuje i nie wiadomo kiedy będzie mógł zagrać pierwszy rozgrywający Michał Kozłowski (czeka go rezonans kontuzjowanych pleców). A to nie koniec kłopotów z obsadą tej pozycji. Młody Leonard Tietianiec wyjechał do Spały (próbna matura) i nie trenował cały tydzień. Mniejszą przerwę (dwa opuszczone treningi) z uwagi na studia w Poznaniu miał Piotr Brojek i to on zagra w środę w podstawowym składzie. – Jak zagramy na swoim normalnym poziomie, nie powinniśmy mieć trudności z odniesieniem zwycięstwa – uważa Daszkiewicz. Wstęp na mecz tradycyjnie jest wolny.

źródło: sport.pl