Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Fart ogrywa młodzież i wygrywa z Rafako

II liga: Fart ogrywa młodzież i wygrywa z Rafako

Już przed meczem szanse gości na punkty były ograniczone. Na mecz nie przyjechał Aleksander Galiński, który jest głównym rozgrywającym Rafako. - To 50 procent ich wartości - mówił Dariusz Daszkiewicz, trener Farta.

Do tego libero gości Mikołaj Michalak grał z gorączką. W kieleckim zespole zabrakło za to najczęściej punktującego Sobki . Ale przynajmniej w pierwszej partii nie odbiło się to na grze Farta. Szybko zyskał on bezpieczną przewagę – po błędzie gości objął prowadzenie 10:6. Wprawdzie Rafako poprawiło skuteczność i wyrównało (13:13), ale drugiego zrywu Farta nie przetrwało. Po bloku Mateusza Zarankiewicza i Krzysztofa Makaryka lider prowadził przed decydującymi piłkami 21:16. Już w końcówce tej partii Daszkiewicz wprowadził nominalnie trzeciego atakującego Marcina Golonkę . Został on także na boisku w kolejnej odsłonie. Ta jednak nie układała się tak pomyślnie dla faworyta. Wprawdzie wygrywał jeszcze 10:9, ale odpowiedź Rafako była skuteczniejsza. Najpierw przewaga była dwupunktowa (13:11), potem po autowym ataku Golonki – czteropunktowa (17:13) a w końcówce nawet sześciopunktowa 21:15 – po trudnym ataku z drugiej linii Karola Galińskiego .

Podrażnieni porażką w drugiej partii gospodarze w kolejnych odsłonach nie dali już szans czwartej drużynie swojej grupy. W trzecim secie przy stanie 12:6 na zagrywce pojawił się Piotr Brojek , a zszedł z niej, gdy było już 20:6. Kapitalnie radził sobie w tym okresie kielecki blok kierowany przez Makaryka. Ostatni set równie szybko był rozstrzygnięty. Kielczanie szybko odskoczyli na 8:3, a potem tylko powiększali przewagę, choć na parkiecie grało już czterech juniorów. – Szkoda tego przegranego seta, ale ważne, żeby młodzież się odgrywała – dodał Daszkiewicz. – Mieliśmy plan wygrać chociaż jedną partię z liderem, a potem spróbować powalczyć. Udało się tylko połowicznie, bo Fart jest bardziej doświadczonym od nas zespołem – zauważył Witold Galiński , szkoleniowiec Rafako. Po tym zwycięstwie kielczanie na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej mają już sześć punktów przewagi nad Czarnymi Radom. W sobotę zagrają na wyjeździe z Hejnałem Kęty.

Fart Kielce – Rafako Racibórz 3:1

(25:19, 21:25, 25:12, 25:13)

Skład:

Fart : Brojek, Zarankiewicz, Makaryk, Staszewski, Zniszczoł, Drzyzga, Swaczyna (libero) oraz Golonka, Tietianiec, Jungiewicz, Brodawka

*Autor tekstu: Adam Gołąb (gazeta.pl)