Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Brook Billings: Częstochowa ma najlepszych kibiców

Brook Billings: Częstochowa ma najlepszych kibiców

fot. archiwum

Dzisiejszy mecz AZSu z tureckim Fenerbahce był wyjątkowy przede wszystkim dla jednego zawodnika. Amerykanin Brook Billings, który przecież jeszcze w ubiegłym sezonie reprezentował barwy częstochowian, stanął w dzisiejszym meczu grupowym Ligi Mistrzów, po drugiej stronie siatki.

Powrót do Polski jest zapewne sporym przeżyciem dla Brooka Billingsa . Spędził tu przecież kilka sezonów, ma sporo przyjaciół i fanów. Mimo że siatkarz nie mieszka już w naszym kraju, to nie zapomniał polskiego języka. Na codzień ma okazję go trenować rozmawiając ze swoim polskim managerem.

 

Dziwne uczucie wrócić do Częstochowy. Jednak jest to miłe, tym bardziej, że nie wiem jak długo jeszcze będę grał. Zagrać przy tej publiczności to wielka przyjemność – stwierdził Brook Billings. 

Jego zespół już przed meczem w Częstochowie miał zapewniony awans do dalszej gry w Lidze Mistrzów. Częstochowianie zapewnili sobie awans dzisiejszą wygraną nad Fenerbahce. AZS awansował, mimo że jest to dziś zupełnie inny zespół niż przed rokiem. Zauważył to także amerykański siatkarz, ktory wypowiadał się na temat obecnego AZSu jeszcze przed dzisiejszym meczem. – Tak, to jest inna drużyna. Widziałem jak gra, i chociaż ostatnich kilka spotkań nie należało do udanych, to nowi zawodnicy dopiero zgrywają się ze sobą. Jest to dobry, młody zespół. Jak zawsze mam wielki szacunek do Częstochowy i mam nadzieję, że ta przebudowa zespołu będzie jak najlepsza – dodał Billings. – Częstochowa ma najlepszych kibiców – zakończył po polsku, były zawodnik ekipy biało-zielonych.

 

* Rozmawiał Marcin Lepa (Polsat Sport)

źródło: Polsat Sport, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved