Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Argentyna: Dwie kolejki po najdłuższej przerwie świątecznej

Argentyna: Dwie kolejki po najdłuższej przerwie świątecznej

Nocą z 17 na 18 stycznia 2009, dobiegła końca najdluższa przerwa świąteczno-noworoczna w ligach zagranicznych. Dzień po dniu, dwie kolejki rozegrały wtedy zespoły Liga Argentina kobiet. W tabeli bez porażki prowadzą faworyzowane ekipy Banco Nacion, Boca Juniors a także River Plate.

5. kolejka Liga Argentina kobiet

Siatkarki Banco Nacion, na własnym boisku w Estadio Socios Fundadores w Pergamino, rozgromiły zaczynające tym meczem swój start w ekstraklasie, ligowe debiutantki – Koyote Salta. Daniela Gildenberger zdobyła 12 pkt dla Banco, zaś Ivana Martinez – tyle samo dla Koyote. Martinez była jednak jedyną wartościową zawodniczką Koyote. W Banco natomiast, obok Gildenberger znakomicie grały choćby Natalia Espinosa (5 pkt blokiem) czy Claudia Hvala (3 asy serwisowe).Podobnie olbrzymią przewagę jak Banco Nacion, miały zawodniczki Boca Juniors w rozgrywanym na ich boisku w Estadio Polideportivo Municipal w Mercedes, meczu z Regatas Resistencia. W ekipie gości Gianina Tonetti punktowała tylko 7 razy, a i tak była najlepszą w swojej drużynie. Dla gospodyń po 10 punktów zdobyły Maria de los Angeles i Antonella Bortolozzi.

Podobnym wynikiem jak dwa poprzednie mecze (3:0), ale po znacznie bardziej zaciętej walce, zakończył się pojedynek, w którym siatkarki Club Bell Voley podejmowały ekipę Estudiantes de Paraná. Najlepiej punktującą zawodniczką meczu była Julia Benet z Bell Voley (21 pkt).

Jedyną porażkę gospodyń zanotowano w Estadio Sila w Alcorta, gdzie miejscowa drużyna Los Andes de Alcorta, uległa 1:3 ekipie Club María Juana. Liderkami zwycięskiej ekipy gości były Maria Celeste Cornailis (25 pkt) i Florencia Ferrato (23 pkt). Dla gospodyń 16 razy punktowała Ana Velia Diaz.


6. kolejka Liga Argentina kobiet

W 6. kolejce zespoły Boca i Banco zamieniły się swoimi rywalkami z poprzedniej kolejki. Dla obydwu tych drużyn nie miało to większego znaczenia. Banco Nación, grając na własnym boisku, tylko w pierwszym secie zostało zmuszone do gry na przewagi z Regatas de Resistencia, ale wygrało do 26. Pozostałe sety były formalnością. Laura Zolof i Luciana Bernechea punktowały dla Regatas po 11 razy. Dla gospodyń Nicolle Paese zdobyła 17 punktów, zaś [b]Pamela Palumbo – 15 punktów.

Bez trudu zwycięstwo 3:0 odniosły też zawodniczki Boca Juniors, podejmując ekipę Koyote Salta. Maria Eva Garibaldi i Ivana Martinez zdobyły po 11 punktów dla pokonanych. W drużynie zwycięskich gospodyń tym razem najbardziej na sukces zapracowały Aylin Pereyra (12 pkt) i Veronica Azcona (11 pkt).

Więcej szczęścia niż w poprzedniej kolejce uśmiechnęło się do zawodniczek Los Andes de Alcorta, które grając ponownie na swoim boisku, tym razem po zaciętym meczu pokonały w tie-breaku Estudiantes de Paraná. Agustina Sanchez (18 pkt) i Vanina Spahn (13 pkt) były najlepszymi zawodniczkami w ekipie pokonanych. Juliana Aunfranc (17 pkt) i mająca słowiańskie korzenie – Dulce Martincevich, to najlepiej punktujące w drużynie z Alcorta. Warto zwrócić uwagę na robiący wrażenie wyczyn Martincevich, która 7 ze swoich 15 punktów zdobyła blokiem.

Po dość łatwym zwycięstwie w poprzedniej kolejce, tym razem siatkarki Club Bell Voley musiały się mocno napracować we własnej hali, aby pokonać w tie-breaku Club María Juana. Za bohaterkę meczu można uznać siatkarkę Bell Voley, Julię Benet, ktora w zaciętej końcówce tie-breaka zdobyła dwa punkty blokiem i jeden z kontrataku. Florencia Aguirre z Bell Voley oraz Maria Celeste Cornailis z Maria Juana, zdobyły dla swoich zespołów po 21 punktów.


Aktualnie w ligowej tabeli prowadzą ekipy Banco Nacion i Boca Juniors, które zdobyły komplet punktów (18 pkt) w sześciu do tej pory zagranych spotkaniach. Za nimi jest też z kompletem 9 punktów River Plate (ekipa River w ten weekend pauzowała i rozegrała do tej pory tylko trzy zwycięskie mecze). Dzisiaj River gra zaległe spotkanie z 3. kolejki, z Koyote Salta.

Następne dwie kolejki zostaną rozegrane w dniach 24 i 25 stycznia. Hitowo zapowiadają się pojedynki River Plate z Banco Nacion i Boca Juniors.

Zobacz również:

Wyniki i tabela Liga Argentina kobiet

źródło: aclav.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved