Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Zdzisław Gogol: Gratuluję chłopakom walki i koncentracji

Zdzisław Gogol: Gratuluję chłopakom walki i koncentracji

fot. archiwum

Ku uciesze kibiców młodzi siatkarze Morza Bałtyk Szczecin odnieśli w ten weekend bardzo cenne zwycięstwo nad Stelmetem Zielona Góra. Cenne, bo umocniło szczecińską drużynę na pozycji wicelidera tabeli.

Zawodnikom Zdzisława Gogola udał się nie tylko rewanż za porażkę w Zielonej Górze, ale co najważniejsze pozbierali się po ostatniej niespodziewanej porażce z drużyną z Wałbrzycha. Po tej przegranej szkoleniowiec bardzo surowo ocenił grę swoich podopiecznych. W sobotę mógł już być w miarę zadowolony. – To był mecz walki. Ciężki trudny przeciwnik. My chcieliśmy się przełamać po porażce w zielonej Górze, chcieliśmy się zrewanżować. Tydzień temu też przegraliśmy mecz na wyjeździe. Myślę, że forma chłopaków troszeczkę idzie do góry, ale nie wykonaliśmy pewnych założeń taktycznych. Byłoby łatwiej, gdybyśmy to zrobili, co mówiliśmy sobie przed meczem. Nie mniej jednak chcę pochwalić chłopaków za determinację, za walkę. Do końca potrafili utrzymać pewien poziom gry. W trzecim secie mieliśmy ten przestój, który nas kosztował przegranie seta. Generalnie chcę tylko pogratulować im walki i koncentracji, bo zagrali na lepszym poziomie niż ostatnio – cieszył się trener Morza.

Szansę występu w tym spotkaniu w podstawowym składzie dostał młody zaledwie 20-letni rozgrywający Maciej Kwaśniak . Zdzisław Gogol był zadowolony z występu swojego nominalnie drugiego rozgrywającego. – Od jakiegoś czasu Maciek sygnalizował lepszą dyspozycję. Tomek z kolei tak troszeczkę falował. Nie powiem, że grał słabo, ale nierówno. Daliśmy dzisiaj szansę Maćkowi i myślę, że wywiązał się z tego zadania dobrze – stwierdził szkoleniowiec. Rzeczywiście młody rozgrywający zaprezentował się naprawdę nieźle. Starał się urozmaicać grę swojego zespołu i w miarę równomiernie rozsyłał piłki kolegom.

Teraz przed szczecinianami arcytrudny wyjazd do Piły na mecz z miejscowym Jokerem. Spotkanie lidera z wiceliderem na pewno zapowiada się interesująco. Żadna z drużyn zapewne nie odpuści i z całych sił będzie walczyła o zwycięstwo. Szczególnie Joker będzie chciał się odbudować po ostatniej wpadce z AZS Poznań, z którym przegrał w trzech partiach. Zdzisław Gogol zapowiada walkę do upadłego. – Myślę, że to dzisiejsze zwycięstwo pozwoli nam troszeczkę zagrać spokojniej tam. Będziemy walczyć – kończy trener.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved