Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Problemy Jadaru przed meczem o życie

Problemy Jadaru przed meczem o życie

fot. archiwum

Przed Jadarem Radom mecz o życie z Delectą Bydgoszcz. Tymczasem zapowiada się, że w piątkowy wieczór podopieczni Jana Sucha zagrają w osłabionym składzie. Na pewno zabraknie przyjmującego Marcina Kocika.

Fani Jadaru z duszą na ramieniu czekali na poniedziałkowy trening radomian, który zainaugurował akcję "Delecta". O ciężarze gatunkowym bezpośredniego pojedynku pomiędzy ekipami, które do ostatniej kolejki będą walczyć o pozostanie w PlusLidze, sympatyków dyscypliny dodatkowo przekonywać nie trzeba. Tymczasem z radomskiego obozu napływają wręcz hiobowe wieści. Z racji na poważniejszy problem z kręgosłupem ze składu wyleciał Marcin Kocik i jego występ w piątkowym meczu z Delectą jest wręcz wykluczony.

 

Kibice radomskiego teamu obawiali się, że problemy z barkiem, w który wdał się stan zapalny mogą wykluczyć z gry także atakującego Wojciecha Żalińskiego . – Na poniedziałkowych zajęciach zaleciłem mu więc, żeby uderzał na 50-60 procent możliwości – poinformował nas trener Jan Such . Lekarze wykryli u atakującego także uraz mięśnia podgrzebieniowego. I jakkolwiek egzotycznie by to nie brzmiało, oznacza jedno, że Żaliński może trenować, ale jak twierdzi, pewnej granicy bólu przeskoczyć nie da rady. Nie oznacza to jednak, że trenuje na pół gwizdka. 

Na parkiecie zawsze robię wszystko na sto procent, które w danej chwili mogę włożyć dla dobra zespołu. Wiem że przed nami ważny mecz, wiem ile mamy punktów, a jaką zdobyczą może pochwalić się rywal. Po prostu liczę na to, że zagram przeciwko Delekcie – powiedział RadomSport.pl atakujący.

 

Co by nie mówić, radomian i trenera Sucha czekają dni niezwykle intensywnej pracy. Na porażkę bowiem pozwolić sobie nie mogą. Szkoleniowiec ma już nawet plan zastąpienia Kocika przez Mendeza Hernandeza. Opcji posadzenia na ławce Żalińskiego zapewne nie rozpatruje, bowiem tak jak i całe radomskie środowisko siatkarskie wierzy, że atakujący wyjdzie w piątek na parkiet.

 

*Autor – Michał Podlewski

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved