Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzów: AZS Częstochowa walczy o zwycięstwo i awans

Liga Mistrzów: AZS Częstochowa walczy o zwycięstwo i awans

W ostatniej kolejce Ligi Mistrzów zespół AZS-u Częstochowa zmierzy się z drużyną Fenerbahce Stambuł. Jeśli podopieczni Radosława Panasa pokonają Turków to zapewnią sobie awans do dalszej fazy rozgrywek.

W pierwszym meczu obu zespołów lepsi okazali się Turcy, którzy pewnie pokonali akademików spod Jasnej Góry. Jednak trzeba zaznaczyć, że na początku sezonu podopieczni Radosława Panasa nie grali zbyt dobrze i nie postawili wysoko poprzeczki rywalowi ze Stambułu. Teraz częstochowianie prezentują się o wiele lepiej i z całą pewnością powalczą o zwycięstwo. Na pewno będą mogli liczyć na wsparcie częstochowskich fanów siatkówki.

Akademicy spod Jasnej Góry w poprzedniej kolejce Ligi Mistrzów urwali seta na wyjeździe Iraklisowi Saloniki. Jednak warto przypomnieć, że w spotkaniu tym nie zagrał Smilen Mlyakov, którego zastąpił Bartek Janeczek. Dzięki temu, że PlusLiga w weekend pauzowała (rozgrywany był Mecz Gwiazd) to bułgarski atakujący częstochowskiej drużyny miał więcej czasu na wyleczenie kontuzji i przygotowania do meczu z ekipą ze Stambułu.Turecka ekipa w poprzednim pojedynku Ligi Mistrzów pokonała po bardzo wyrównanej walce drużynę CSKA Sofia. Dla potwierdzenia waleczności obu zespołów warto przytoczyć chociażby wynik tie-breaka, który brzmiał 19:17 dla Fenerbahce. Główną gwiazdą ekipy znad Bosforu jest dobry znajomy częstochowskich akademików, Brook Bilings. Jeśli podopiecznym Radosława Panasa uda się go powstrzymać to na pewno zwiększą swoje szanse na zwycięstwo.

Jeśli podopiecznym Radosława Panasa uda się zwyciężyć 3:0 lub 3:1 to do dalszej fazy elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów awansują z drugiego miejsca w grupie, natomiast jeśli okażą się lepsi od Fenerbahce po tie-bracku to w dalszej fazie tych prestiżowych rozgrywek zagrają oba zespoły, bowiem będą miały taki sam bilans punktów oraz setów i nawet gdy akademicy zostaną sklasyfikowani na trzecim miejscu w grupie A to będą rywalizować dalej, gdyż w tym sezonie awans do dalszej fazy wywalczą dwa czołowe zespoły z wszystkich grup oraz cztery ekipy z trzecich miejsc z najlepszym dorobkiem punktowym.

Czy podopiecznym Radosława Panasa uda się zrewanżować za dotkliwą porażkę w Stambule i zapewnić sobie awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów? A może to goście okażą się lepsi i pozbawią akademików marzeń o dalszej rywalizacji w tych prestiżowych rozgrywkach? Spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie. Oby częstochowianie złapali siatkarski wiatr w żagle i okazali wyższość nad tureckim przeciwnikiem. Czy tak się stanie dowiemy się w środowe popołudnie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved