Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Grzegorz Ryś: W Rotterdamie powalczymy o medal

Grzegorz Ryś: W Rotterdamie powalczymy o medal

Reprezentacja Polski kadetów poznała swoich grupowych rywali na ME, które odbędą się w dniach 4-9 kwietnia 2009r. w Rotterdamie. Podopieczni Grzegorza Rysia w pierwszej fazie mistrzostw zmierzą się z Austrią i Holandią.

Grupowymi rywalami kadetów na Mistrzostwach Europy w Rotterdamie będzie Austria i Holandia. Co wiemy o tych zespołach?

Grzegorz Ryś: – Nie mieliśmy jeszcze okazji grać z tymi drużynami, ale mam nadzieję, że do czasu turnieju finałowego Mistrzostw Europy uda nam się zdobyć o nich jak najwięcej informacji. Holandia to gospodarz Mistrzostw Europy, więc jako organizator będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony i na pewno nie ma zamiaru w tym turnieju tylko statystować. Z kolei Austria wywalczyła awans do finałów na turnieju kwalifikacyjnym w Rosji, gdzie w decydującym meczu pokonała Finlandię 3:2. Należy więc sądzić, że jest to ambitny i groźny zespół, którego na pewno nie można lekceważyć.Jaki cel stawiacie sobie na Mistrzostwach Europy?

Naszym podstawowym celem na tej imprezie będzie wywalczenie awansu na Mistrzostwa Świata, które w sierpniu odbędą się we Włoszech. Jeśli chcemy dobrze wyszkolić tych młodych chłopaków, musimy zrobić wszystko, by brali oni udział w każdej imprezie wyższej rangi. Podkreślam więc, że udział w Mistrzostwach Świata jest naszym głównym priorytetem, ale nie zmienia to faktu, że w Rotterdamie powalczymy o medal.

Według powszechnie znanej zasady – zwycięskiego składu się nie zmienia. Czy zatem do Rotterdamu pojadą ci zawodnicy, którzy grali w kwalifikacjach w Rewalu?

W Rewalu graliśmy bez kilku podstawowych graczy, którzy byli wówczas kontuzjowani. Zrobimy wszystko, żeby na Mistrzostwa Europy pojechać najsilniejszym składem, ale jak on będzie zmieniony w porównaniu z turniejem w Rewalu, zależy od dyspozycji zawodników tuż przed turniejem w Rotterdamie.

Jak będą wyglądały przygotowywania kadetów do Mistrzostw Europy?

Etap przygotowań do Mistrzostw Europy będzie trochę zawirowany, bo w międzyczasie zawodnicy będą brali udział w rozgrywkach o mistrzostwo Polski kadetów. Oczywiście, planujemy rozegrać przed turniejem w Rotterdamie kilka spotkań towarzyskich z reprezentacjami innych krajów, ale póki co wszystko jest jeszcze w fazie organizacji.

* rozmawiała Aneta Stożek (PZPS)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved