Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup: Jastrzębianie grają o bilety do Treviso

Challenge Cup: Jastrzębianie grają o bilety do Treviso

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla, po łatwym zwycięstwie nad ekipą Lokomotiwu Kijów na swoim parkiecie, rozegrają już jutro mecz rewanżowy w ramach rozgrywek Challenge Cup.

Łatwe zwycięstwo w pierwszym spotkaniu, zdecydowana przewaga polskiego zespołu we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła oraz bardzo dobra dyspozycja kapitana jastrzębian Roberta Prygla zapowiadają mecz bez większych emocji – murowanym faworytem do zwycięstwa jest ekipa Jastrzębskiego Węgla. O postawę i zaangażowanie siatkarzy nie musimy się martwić, bowiem w pierwszym spotkaniu, mimo różnicy klas, nie zlekceważyli oni Ukraińców i rozegrali bardzo dobre spotkanie.

Martwią natomiast kłopoty zdrowotne jastrzębskich siatkarzy. Nękany od początku sezonu licznymi kontuzjami zespół Roberta Santilliego po raz kolejny wystąpi w osłabieniu. Francuski przyjmujący, Guillaume Samica, doznał kontuzji w pierwszym meczu z Lokomotiwem. Na parkiecie zastąpi go Rafa, który po przebytym niedawno urazie kolana, tym samym powraca do dwunastki zespołu. Brazylijczyk z pewnością wykorzysta okazję, by udowodnić swoją wartość w grze, bowiem w ostatnich spotkaniach nie był wystawiany do składu.Pomimo wspomnianych problemów, jastrzębianie nie powinni mieć jednak większych problemów z wywiezieniem korzystnego wyniku z Kijowa. Dzięki pewnemu i szybkiemu zwycięstwu 3:0 na swoim obiekcie, do awansu do dalszych rozgrywek wystarczy im zaledwie wygrana jednego seta. Z pewnością jednak będzie to dobre przetarcie przed meczem z o wiele bardziej wymagającym rywalem, utytułowanym Sisleyem Treviso, który jest zdecydowanym faworytem w dwumeczu z innym ukraińskim zespołem, Lokomotiwem Charków.

Sisley Treviso to drużyna, z którą KS Jastrzębski Węgiel miał się już okazję zmierzyć w sezonie 2007/2008 w ramach rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzów. Włoska drużyna ma w swoim składzie wiele gwiazd siatkówki, by wspomnieć chociażby Brazylijczyków Gustavo czy Ricardo. Jutrzejsze spotkanie wydaje się być zatem zaledwie przedsmakiem wielkiego siatkarskiego widowiska – rywalizacji siatkarzy Jastrzębskiego Węgla i Sisleya Treviso.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved