Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > W. Stępień: Po to się gra, żeby osiągać jak najlepsze wyniki

W. Stępień: Po to się gra, żeby osiągać jak najlepsze wyniki

fot. archiwum

Należyta koncentracja była, zdaniem Wojciecha Stępnia, podstawą w wygranym meczu z Resovią II Rzeszów. Trener nie ma wątpliwości, że to tylko przed czekający siatkarzy z Radomia kolejnymi ważnymi pojedynkami w II lidze.

Przed tygodniem zespół Czarnych musiał potężnie się namęczyć by wywalczyć komplet punktów w pojedynku z przedostatnim w tabeli Volleyem Rybnik. Z zajmującymi ostatnie miejsce rezerwami Resovii Rzeszów podobnych kłopotów już nie było?

 

Chłopcy podeszli do meczu należycie skoncentrowani. To cieszy, bo jak pokazał mecz z Rybnikiem, miejsce w tabeli nie zawsze odpowiada rzeczywistej wartości drużyny w danym dniu. Na szczęście, w sobotnim meczu nie było chyba wątpliwości, kto był lepszy. Generalnie zagraliśmy na równym, przyzwoitym poziomie. Popełniliśmy przy tym mniej błędów od przeciwnika . 

Zgodzi się pan z opinią, że na tle rywala bardzo korzystnie zaprezentował się Marcin Szumielewicz, który dotychczas nie miał większych szans na grę?

 

Jak najbardziej. Marcin już bardzo fajnie prezentował się na treningach. Zagrał skutecznie w ataku, popełniając w całym meczu dodajże jeden błąd w zagrywce. To cieszy, zwłaszcza, że przed samymi świętami przytrafiła mu się kontuzja. Jak widać, zdążył o niej zapomnieć .

 

Za tydzień mecz z Błękitnymi Ropczyce, za dwa z Fartem Kielce. Z pewnością to dużo bardziej wymagający rywale?

 

Bez dwóch zdań. Ciekawie zapowiada się zwłaszcza potyczka z kielczanami, i to zarówno pod względem emocji, jak i poziomu sportowego. Fart to przecież główny faworyt do awansu. W spotkaniu pierwszej rundy, prezentując się, mówiąc delikatnie, bardzo przeciętnie, przegraliśmy w trzech setach. Jestem przekonany, że tym razem wynik będzie sprawą otwartą .

 

W kadrze drugoligowego zespołu znajduje się kilku juniorów. Przed nimi równie ważne mecze. Czego spodziewać mogą się kibice po występach młodzieży w mistrzostwach Polski?

 

Chyba nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Po to się gra, żeby osiągać jak najlepsze wyniki. Podobnie jest i w przypadku tego zespołu. Oczywiście zarówno ja, jak Jacek Skrok, pierwszy szkoleniowiec, konkretnych deklaracji nie zamierzamy jednak składać. Z drugiej strony chłopcy przebrnęli, po naprawdę ciężkim boju, rozgrywki na Mazowszu, a to już o czymś świadczy .

 

W rozegranym w ubiegłym tygodniu wewnętrznym meczu kontrolnym juniorzy pokonali kadetów. W pierwszej drużynie zagrał Wojciech Ferens, w drugiej Kacper Gonciarz. Obaj są uczniami SMS PZPS w Spale, obaj znajdują się też w kręgu zainteresowań trenerów kadry?

 

I nie potrzeba chyba lepszego komentarza. Obaj przed spotkaniami z Metrem (finał mistrzostw Mazowsza – przyp. red), ale i ćwierćfinałami mistrzostw Polski wzmocnią naszą kadrę, co niewątpliwie jeszcze bardziej podniesie wartość zespołu .

 

W takim razie o co zagrają juniorzy?

 

Jak już powiedziałem wcześniej, gra się żeby osiągać jak najlepsze wyniki. Podobnie jest w naszym przypadku. We wszelkiego rodzajach dywagacjach, czy ocenie szans pamiętać musimy o jednym, to są juniorzy, a grupach młodzieżowych, z góry nie można niczego przesądzać .

 

*Autor – Sławomir Monik

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved