Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 15. kolejki włoskiej Serie A kobiet

Strefowe podsumowanie 15. kolejki włoskiej Serie A kobiet

Dalej jedyną niepokonaną drużyną jest Scavollini Pesaro, które tym razem wygrały z Familią Cheri. Asystel Novara również nie miał problemu z pokonaniem Lines Cesana. Wiceliderem jest Foppapedretti Bergamo, które traci 7 punktów.

Scavolini odniosło kolejne zwycięstwo w lidze. Familia wystąpiła w tym meczu bez kontuzjowanej Sanji Popovic. Spotkanie było wyrównane do stanu 16:15 w I secie. Kolejne dziewięć punktów zdobywały już tylko zawodniczki Scavoliini. W następnych dwóch partiach również okazały się lepsze gospodynie. Bardzo dobre spotkanie rozegrały Jaqueline (16 pkt) oraz Carolina Costagrande (15 pkt). Katarzyna Skowrońska – Dolata zdobyła w tym meczu 10 punktów. Familia miała jedynie 28% skuteczności w ataku.

Również problemów z wygraniem meczu nie miały zawodniczki Foppapedretti Bergamo. W niedzielne popołudnie zmierzyły się z Florens Castellana Grotte. Od samego początku Foppapedretti postawiło trudne warunki rywalkom. Szybko zdobyły 5-punktową przewagę. W końcówce skutecznie zagrała Francesca Piccini, a jej drużyna wygrała 25:18. W drugiej partii trwała wyrównana walka do stanu po 12. Następnie odskoczyły zawodniczki z Bergamo. Valentina Arrighetti atakiem ze środka zakończyła drugiego seta, 25:20. Ostatnia, jak się później okazało, odsłona przypominała pierwszą. Foppapedretti szybko uzyskało przewagę, którą powiększało z każdą minutą. „Kropkę nad i” postawiła Antonella Del Core i zwycięstwo Bergamo 3:0, stało się faktem.

Asystel Novara również zapisał na swoim koncie 3 punkty. Na początku spotkania dwoma asami serwisowymi popisała się Margareta Kozuch. Po bloku Paoli Paggi, Asystel zszedł na przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:3. Po odpoczynku zawodniczki z Novary nie zwalniły tempa. Grały swoje i wygrały 25:15. Kolejna partia była bardziej wyrównana, ale tylko do stanu 9:8 dla Asystelu. Wtedy ”do roboty” wzięły się Natasa Osmokrovic i Cristina Barcellini. Pomogły im Kozuch oraz Paggi i gospodynie wygrały drugiego seta 25:18. Trzecia odsłona spotkania zaczęła się od prowadzenie Ceseny 8:5, głównie za sprawą skutecznej w kontrataku Dariny Mifkovej. Na drugiej przerwie technicznej Novara prowadziła 16:15. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Piłkę meczową skończyła Paola Paggi. Najlepiej punktującą w zespole Asystelu była Osmokrovic (16 punktów), a w Cesenie – Senna Usic. Anna Podolec nie wyszła na parkiet w tym spotkaniu. A grająca w Lines, Anna Świderek wchodziła na parkiet na krótkie zmiany.

Niezwykle ciekawe spotkanie mogli oglądać kibice w Santeramo, gdzie miejscowa Tena podejmowała Monte Schiavo Jesi. Spotkanie było wyrównane do stanu po 9. Potem na kilka punktów odskoczyły zawodniczki Jesi, głównie za sprawą Manon Flier i Chiary Negrini (19:13). Przyjezdne nie dały się dogonić i wygrały 25:18. Podrażnione porażką siatkarki Teny rozpoczęły drugą partię z wysokiego pułapu. Odskoczyły na 6 punktów (9:3), a po chwili zrobiło się już 19:5. w końcówce straciły kilka punktów. Ostatecznie gospodynie wygrały 25:15. Monte Schiavo wzięło rewanż w trzecim secie, którego wygrało do 8. Bardzo dobrze na bloku spisywała się Raffaella Calloni. Na początku czwartej partii kilkupunktową przewagę uzyskała Tena. Monte Schivo zniwelowało stratę do 3 oczek (18:15), jednak na więcej nie pozwoliły gospodynie, które doprowadziły do piątego seta. W tie-breaku prowadzenie uzyskały przyjezdne (4:1, 7:5). Po chwili był remis po 8. Dzięki dobrej grze na środku Fernandez, Tena wyszła na prowadzenie 10:9. Po kilku minutach był remis po 13. Następnie dwukrotnie została zablokowana Paola Capuano i Monte Schivo Jesi wygrywa 3:2. najlepszą zawodniczką spotkania została uznana Manon Filer.

źródło: inf. własna, legavolleyfemminile.it