Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Olsztyńscy siatkarze zostaną bez sponsora

Olsztyńscy siatkarze zostaną bez sponsora

fot. archiwum

- Na razie sponsora nie ma i z tego co wiem, co podejrzewam, to nie będzie. Teraz wszystko w rękach miasta, województwa i uniwersytetu - nie ukrywa Paweł Zagumny, rozgrywający AZS Olsztyn i reprezentacji Polski, uznany najlepszym siatkarzem 2008 roku

W weekend w Warszawie wystąpił pan w historycznym, pierwszym Meczu Gwiazd PlusLigi. Widać było, że udział w tym spotkaniu siatkarzom przyniósł wiele radości.

 

Uważam, że mecz gwiazd powinien na stałe wpisać się do siatkarskiego kalendarza. Taki pojedynek rozgrywany w odpowiednim terminie jest bardzo potrzebny, ponieważ to znakomita promocja siatkówki. To także okazja by spotkać się z kolegami z innych drużyn, których widuje się tylko na boisku przez siatkę. 

Po meczu, w którym naprzeciw siebie stanęli najlepsi polscy i zagraniczni zawodnicy można było się przekonać, że w PlusLidze nie grają obcokrajowcy, którzy łatają dziury w drużynach, lecz siatkarze z najwyższej półki.

 

Nasza liga po przyjściu do niej zagranicznych zawodników tylko na tym skorzystała. Widać, że obcokrajowców w PlusLidze mamy bardzo dobrych. Oby tak dalej.

 

Teraz wraca pan razem z zespołem AZS Olsztyn do walki o podium mistrzostw Polski (w sobotę mecz z Treflem Gdańsk). W stolicy Warmii i Mazur gra pan szósty sezon i nie ma co ukrywać, że w obecnym zdobyć krążek będzie najtrudniej…

 

Na pewno nie będzie łatwo. Teraz każdy w ciemno brałby srebrne czy brązowe medale, które dla Olsztyna zdobywaliśmy w poprzednich latach, a które dla wielu osób były rozczarowaniem. Walka o podium mistrzostw Polski będzie się jednak toczyła do samego końca.

 

W olsztyńskim klubie nadal nie ma sponsora zapowiadanego przez działaczy od początku sezonu. Jaka atmosfera panuje w drużynie, biorąc pod uwagę problemy finansowe AZS-u?

 

Na razie sponsora nie ma i z tego co wiem, co podejrzewam, to nie będzie. Teraz wszystko w rękach miasta i województwa. Mamy zapewnienia, że duże środki finansowe na klub spłyną z miasta oraz od marszałka. Dołożyć ma także Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

 

więcej na: www.gazeta.pl

autor tekstu: Michał Koronowski, Gazeta Wyborcza Olsztyn

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved