Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga: Łatwe zwycięstwo Salosu Legionowo

III liga: Łatwe zwycięstwo Salosu Legionowo

W sobotę został rozegrany kolejny mecz w ramach III ligi siatkówki kobiet okręgu mazowieckim – MDK Warszawa - Salos Legionowo. Zawodniczki z Legionowa wygrały 3:0.

Nikt nie spodziewał się specjalnych emocji – i to nie ze względu na wczesną porę spotkania. A jednak – już na początku trener gospodarzy dyskutował z sędziami na temat niedopuszczenia do gry jednej z zawodniczek – przez co przeciągnął się czas rozpoczęcia meczu – co wpływało na nerwową atmosferę wśród długo rozgrzewających się zawodniczek.

Kolejną niespodzianką był brak w zespole legionowskim dwóch „szóstkowych” zawodniczek Marty Jonak oraz Marty Bronisz. Na szczęście trener Aleksander Miętek ma duży repertuar zawodniczek i na polu gry miały okazję pokazać się Monika Staszak oraz Agnieszka Kiełczewska.

Pierwszy set rozpoczął się, tak jak się wszyscy spodziewali, od dużego prowadzenia drużyny przyjezdnej. Dobre rozegranie Marty Grzanki (której nie mieliśmy ostatnio okazji oglądać na meczu ze stołecznym Uniwersytetem) – pozwalały kończyć ataki na pojedynczym bloku. Na pochwałę zasługuje tu gra Moniki Staszak, która świetnie weszła w to spotkanie i zdobywała dla swojej drużyny wiele cennych punktów. Przy stanie 10:3 trener MDK zaczął wprowadzać zmiany. Na nic się to zdało, bo młodziutkie zawodniczki zdołały ugrać jeszcze tylko 5 punktów. Salos wygrał tą odsłonę szybko, łatwo i bez komplikacji, bo wszystkie elementy rzemiosła siatkarskiego doskonale funkcjonowały.

Drugi set nie zaczął się od mocnego uderzenia Salosu – zawodniczki były ewidentnie zdekoncentrowane. Młode dziewczynki już zaczęły wierzyć w możliwość wygranej z liderem – gdy Salos pod wodzą tym razem Marty Dąbrowskiej zmobilizował i się i zaczął seriami zdobywać punkty – dobra zagrywka Magdy Słodownik, oraz atakami ze środka i skrzydeł.

Trzecia partia to był tzw. „gwóźdź do trumny” dla MDK-u – wiele zmian wykonywanych przez trenera i prób kombinacji nic nie dały na grające dziewczyny z Legionowa. Trener Miętek miał możliwość obejrzenia i porównania poziomu gry podczas walki sportowej wszystkich swoich siatkarek – m.in. Karoliny Łukawskiej, oraz rotacji rozgrywającymi – pół seta Marta Grzanka drugie pół Marta Dąbrowska. Salosianki nie zawiodły i w ataku (Sidorowska, Słodownik, Staszak, Kiełczewska i Świderska) i w obronie (Izabela Litwiniuk). Odsłona ta zakończyła się 25:12.

Cały mecz trwał 47 minut i zakończył się wynikiem 3:0 dla Legionowa, tak, że dziewczyny mogły jeszcze przed południem wrócić do swoich sobotnich zajęć.

MDK Warszawa – Salos Legionowo 0:3

źródło: inf. prasowa