Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: W Lubinie lepsza Victoria

II liga: W Lubinie lepsza Victoria

Jak przystało na pojedynek derbowy mecz był bardzo zacięty i emocjonujący. W II-ligowym spotkaniu Victoria Wałbrzych pokonała zespół Cuprumu Lubin 3:1.

Zwycięstwo miedziowych dawało im jeszcze nadzieję na zajęcie miejsca w szóstce. Porażka oznacza, że już trzeba przygotowywać się do walki w fazie play off z Trzcianką.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gości, którzy od początku uzyskali kilkupunktową przewagę. Wałbrzyszanie głównie dobremu przyjęciu Piotra Wierzbickiego i Sławomira Krypla utrzymywali dużą skuteczność w ataku a miejscowi mieli z tym spory problem. Dopiero pojawienie się na boisku Damiana Dykasa poprawiło grę lubinian na siatce, ale to było mało aby w tym secie odnieść zwycięstwo.

Drugi set toczył się pod dyktando lubinian, którzy w pewnym momencie wypracowali sobie nawet czteropunktową przewagę (16:12 i 20:16), ale pojawienie się w polu zagrywki Marka Olczyka zniwelowało tę przewagę tylko do punktu. Gospodarze jeszcze raz odskoczyli głównie dzięki skutecznym atakom na środku Grzegorza Sosińskiego , ale przy stanie 24:23 zablokowany został kapitan miejscowych Marcin Kozar i zwycięsko z emocjonującej końcówki wyszli goście wygrywając seta 28:26.

Trzeci set rozpoczął się podobnie jak drugi szybko wypracowana przewaga przez miedziowych pozwoliła im na spokojne kontrolowanie seta, do ataku dołączył się Krzysztof Niedziela , a lubiński blok kilka razy zatrzymał w ataku Krzysztofa Zdrzałkę. Wygrana w tym secie dawała nadzieję, że lubinianie po raz kolejny doprowadzą w tym sezonie do pięciosetowego pojedynku. Przegrali jednak pojedynek 1:3.

MKS Cuprum Lubin – Victoria Wałbrzych 1:3

(19:25, 26:28, 25:21, 21:25)

MKS Cuprum Lubin: Oczkowski M., Sosiński G., Kozar M.(k), Pietrzak A., Niedziela K., Zwierko J., Lewicki K.)libero) oraz Wojnowski B., Dykas D., Paliński A., Malec R., Płotnicki P.

Victoria Wałbrzych: Pizuński J., Dekker J., Wierzbicki P.(k), Zdrzałka K., Jurczyński Ł., kisielewicz B., Krypel S. (libero) oraz Tomiałowicz M., Olczyk M., Leński M., Olszewski P.