Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Derby Częstochowy dla SPS Politechniki

II liga K: Derby Częstochowy dla SPS Politechniki

Politechnika Częstochowska po pięciosetowym pojedynku pokonała w 18. kolejce rozgrywek II ligi kobiet Domex AJD Częstochowiankę. Mecz dostarczył wielu emocji.

W pierwszym w tym sezonie meczu derbowym lepsza była Częstochowianka. Dlatego siatkarki SPS-u za punkt honoru wzięły sobie, aby w sobotę odnieść zwycięstwo.

Początek meczu jednak na to nie wskazywał. SPS popełniał sporo błędów, szczególnie w przyjęciu zagrywki. W drużynie AJD świetnie grała Wiesława Siuda, która wzięła na siebie ciężar gry i nie myliła się w ataku. Tego seta zawodniczki Częstochowianki wygrały pewnie do 17. W drugim role się odwróciły. SPS zdecydowanie poprawił przyjęcie zagrywki, dzięki czemu rozgrywająca Aleksandra Stachowicz mogła wystawiać piłki nie tylko na skrzydła, ale i na środek. Podopieczne trenera Andrzeja Solskiego sporo punktów zdobyły też blokiem i dość pewnie zwyciężyły 25:16.

O kolejnym secie trener AJD Paweł Kapica chciałby jak najszybciej zapomnieć. Jego podopieczne robiły błąd za błędem, traciły punkty seriami i szybko przegrały do 13.

Wydawało się, że czwarty set będzie już ostatnim. SPS przez większość czasu prowadził dwoma, trzema punktami, jednak ambitnie grające zawodniczki AJD doprowadziły do remisu. W końcówce ręka zadrżała doświadczonej Marzenie Nieczyporowskiej, dwukrotnie posłała piłkę na aut i w efekcie o losach spotkania decydował tie-break.

Zaczął się on po myśli Politechniki, która prowadziła 5:0. Walcząca do końca Częstochowianka odrobiła jednak straty i doszło do emocjonującej końcówki. Tutaj więcej zimnej krwi zachowały siatkarki SPS-u. Po mocnych zbiciach ze skrzydła Urszuli Jędrys-Szynkiel przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Cieszymy się z wygranej – mówi dyrektor sportowy SPS-u Janusz Majkusiak. – Chociaż zarówno my, jak i Częstochowianka popełnialiśmy masę błędów, to mecz na pewno był emocjonujący. Żałuję trochę tego czwartego seta, którego powinniśmy rozstrzygnąć na swoją korzyść. Mielibyśmy o jeden punkcik więcej.

Mecz był słaby – ocenia trener AJD Kapica. – Żałuję trochę, że znów nie mogliśmy zagrać w optymalnym składzie. Tym razem kontuzję złapała nasza podstawowa rozgrywająca Magda Radoń. Gratuluję Politechnice zwycięstwa, chociaż na dobrą sprawę, to równie dobrze i my mogliśmy cieszyć się z wygranej.

Domex AJD Częstochowa – SPS Politechnika Częstochowa 2:3

(25:17, 16:25, 13:25, 25:23, 13:15)

Domex: Maciejewska, Pietroczuk, Krzyżanowska, Migoń, Siuda, Graczyk, Bury (libero) oraz Kokoszczyk, Kutak i Golis

SPS: Stachowicz, Nieczyporowska, Kowalska, Jędrys-Szynkiel, Antos, Korecka, Kędzia (libero) oraz Tysarczyk i Owusu