Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Stal Mielec w poniedziałek podejmie MKS Dąbrowa Górnicza

Stal Mielec w poniedziałek podejmie MKS Dąbrowa Górnicza

fot. archiwum

W poniedziałek w hali przy ul. Solskiego w Mielcu dojdzie do starcia pomiędzy Stalą a MKS Dąbrowa Górnicza. Dąbrowianki typowane do walki o medale są niewątpliwie faworytem tego spotkania.

Trudność mieleckiej hali podkreślały takie gwiazdy jak Joanna Mirek czy Mariola Zenik . Jednak największym utrudnieniem mielczanek może nie być sam przeciwnik a fakt, że będzie to kolejne spotkanie przed kamerami, a jak wiemy mielczanki w tym sezonie wygrały tylko jeden taki mecz i to po dużych komplikacjach. Niewątpliwie największymi gwiazdami MKS są: Magdalena Śliwa , która już nie jeden blok potrafiła zgubić, Katarzyna Wysocka , notabene ex-mielczanka, Joanna Szczurek , która nie raz potrafiła pokazać swoją przydatność zarówno w przyjęciu jak i ataku. Stal jednak też posiada swoje żądła. Niewątpliwie mieleckich kibiców cieszy fakt, że do formy powróciła Iwona Niedźwiecka , która w zeszłym sezonie była głównym działem mieleckiej drużyny. Największą ostoją na przyjęciu mieleckiej drużyny jest była kadrowiczka Dorota Ściurka , na którą zagrywa najwięcej drużyn aby wyłączyć ja z ataku. Bardzo silnymi punktami mielczanek są także środkowa Ewelina Dązbłaż oraz Katarzyna Zaroślińska . Za tą drugą przemawia młodość i odwaga, ta dziewczyna nie boi się wstrzymywać ręki w ataku i nieraz pokazała jak kończyć najtrudniejsze piłki. W grze popularnej „Ewy” także można zobaczyć większe ożywienie i szybkość, w czym na pewno swoją zasługę ma nowy trener mielczanek Wiesław Popik .

 

Wydaje się, że najtrudniejsze zadanie będą miały mieleckie rozgrywające ponieważ i Katarzyna Wysocka i Małgorzata Lis nie raz już pokazały jak potrafią czytać grę, a ich ataki z „jednej nogi” kąsały już nie takie drużyny jak Mielec. Mielczankom nie wiedzie się zbyt dobrze w lidze, po jedenastu kolejkach zgromadziły zaledwie 10 oczek, co nie zapewnia spokojnego bytu, a przecież zespół z Mielca celował w tym sezonie w środek tabeli. Gra Dąbrowy to jednak ogromna sinusoida, potrafią zagrać świetny mecz i sprawić problem najlepszym, ale potrafią też przegrać z outsiderem ligi Gedanią Żukowo. Jak będzie tym razem, kto będzie schodził z parkietu w Mielcu z uśmiechem na twarzy? Czy Dąbrowie pomoże fakt, że zarówno Wysocka jak i Lis to byłe zawodniczki mieleckiej Stali i można śmiało powiedzieć, że znają tę halę od podszewki? Wszystko okaże się już w poniedziałek o godzinie 18. Mecz będzie transmitowany przez stację Polsat Sport.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved