Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: W meczu na szczycie lepszy Ślepsk

II liga mężczyzn: W meczu na szczycie lepszy Ślepsk

W sobotni wieczór Ósemka ELMO Siedlce uległa drużynie Ślepsk Augustów 3:0. Blisko 500 zawiedzionych kibiców opuściło siedlecką halę z smutnymi nastrojami.

Mimo, że Ósemka pozostała bez punktu jej sytuacja w tabeli nie uległa zmianie. W dalszym ciągu jest na trzecim miejscu. Ślepsk zaś awansował na pozycję lidera.

Początek spotkania wyglądał bardzo obiecująco dla siedlczan. Zaraz po rozpoczęciu meczu Ósemka rozegrała szybka akcję zakończoną krótką Pierzchalskiego . Po chwili w polu zagrywki pojawił się Dziewit . Dwukrotnie zaserwował tak, że po odbiorze Ślepska piłka uderzyła w sufit. Jednak przewaga Ósemki 3:0 szybko stopniała po dokładnych atakach augustowian. Stan 6:5 dla siedlczan był ostatnim w tym secie momentem przewagi Ósemki. Gdy na tablicy wyświetlił się wynik 6:6 na zagrywkę wszedł Iwanowicz. Jego serię zagrywek, z którymi nie radzili sobie siedleccy przyjmujący musiał przerwać trener K. Wójcik biorąc czas (6:9). Po przerwie kolejny punkt przeszedł na konto augustowian. Przewaga gości nie malała. Mimo asów serwisowych Burzca i Dziewita i skutecznych ataków Dziewita oraz Krzyśka Augustów pozostawał w 4-punktowej przewadze. Dopiero w końcówce nieco zmieniła się sytuacja. Dziewit atakując wcisnął piłkę między ręce Rudzewicza i Gołębskiego , jednocześnie doprowadzając do stanu 18:20. Augustów odpowiedział na to krótką Rudzewicza . Zgromadzeni kibice starali się jak mogli aby zmobilizować swoich ulubieńców do dalszej walki. Zaowocowało to kolejną skuteczną akcją zakończoną atakiem Krzyśka z lewego skrzydła. Kolejne punkty drużyny zdobywały na zmianę. Do stanu 21:23 doprowadził Burzec , który wygrał walkę na siatce i mądrze przebił piłkę na stronę gości. To był ostatni zdobyty przez Ósemkę punkt w tym secie. O zwycięstwie augustowian zadecydował blok Główczyńskiego i Malczewskiego na Krzyśku .

Druga odsłona była znacznie bardziej dramatyczna dla Ósemki. Ślepsk zaczął ostro grac blokiem, na którym zatrzymywał wiele siedleckich ataków. Gospodarzom nie szła dziś zagrywka, a przyjęcie było kiepskie. Do stanu 5:11 dla augustowian trener Wójcik wykorzystał dwie przysługujące mu przerwy. Przy tak dużej przewadze Ślepska zdecydował się na zmianę. Na boisko w miejsce Burzca wszedł Szataniak . Zmiana poprawiła trochę przyjęcie a na siatce zaczął funkcjonować blok (Dziewit/Świerżewski , Pierzchalski/Jackowicz ). Różnica punktów zmniejszyła się do trzech oczek. Mimo to przy stanie 12:15 nastąpiła zmiana powrotna. Gra toczyła się dalej. Po raz kolejny w końcówce nerwy siedleckich kibiców zostały wystawione na próbę. Świerżewski zatrzymał na pojedynczym bloku Główczyńskiego , zdobywając 21 punkt. Dalej skuteczną zagrywką zapunktował Burzec (22:23). Ósemka miała szansę na remis a być może i na zwycięstwo w tym secie. Niestety straciła ją. Dwie niefortunne akcje przerwane czasem wziętym przez trenera A. Aleksandrowicza zakończyły tę partię 22:25 dla Ślepska.

Trzeci set był bardzo wyrównaną walką od początku do samego końca. Na prowadzenie wychodziła to jedna to druga drużyna. Po zagrywce Wierżewskiego i braku przyjęcia w Ślepsku Ósemka zaczęła zbierać punkty. 9:8 a atak augustowian zablokowali Jackowicz i Pierzchalski . Chwilę potem kilka oczek przyniosła Ósemce zagrywka Jackowicza . Radość kibiców nie trwała długo. Ślepsk w mgnieniu oka odrobił straty doprowadzając do remisu 15:15. Po raz kolejny zawiodło przyjęcie. Przy stanie 16:18 w polu zagrywki pojawił się Iwanowicz . Jego serwisy w poprzednich setach przynosiły Ślepskowi serię zdobytych punktów. Przez cały mecz siedleccy kibice najgłośniej jak potrafili przeszkadzali gościom w zagrywce. Tym razem zachęceni propozycją spikera zamilkli. Na hali zapadła grobowa cisza. Akcja przyniosła oczekiwany skutek. Iwanowicz wyrzucił piłkę w aut, a Ósemka mogła grać dalej. Chwilę później kibice znaleźli słaby punkt w drużynie augustowian. Kiedy na zagrywkę wszedł Jackowicz (17:20) cała hala krzyczała, aby zagrywał „NA LI-BE-RO!”. Dzięki temu przyjęcie Ślepska znacznie się pogorszyło, a punkty wpływały na konto Ósemki. Przy stanie 22:21 dla siedlczan, w drużynie gości nastąpiła zmiana. Z boiska zszedł libero, a Główczyńskiego zastąpił Starzewski . Emocje sięgały zenitu, kiedy walka punkt za punkt dopiła do stanu 25:25. Kibice całym sercem pomagali Ósemce wygrać tą część. W końcówce siedlczanie mieli 6 piłek setowych. Niestety nie udawało im się zdecydowanie dobrnąć do finiszu. Przy stanie 31:32 dla Ślepska cała hala zadrżała w obawie o najgorsze. Chwilę później wynik tego spotkania był już jasny. Ósemka ELMO Siedlce – Ślepsk Augustów 0:3.

Ósemka ELMO Siedlce – ZKS Ślepsk Augustów 0:3

(21:25, 22:25, 31:33)

Ósemka: Dziewit, Jackowicz, Krzysiek, Burzec, Świerżewski, Pierzchalski, Kołodziej (libero) oraz Szataniak i Auguścik

Ślepsk: Malczewski, Rudzewicz, Skrzypkowski, Główczyński, Iwanowicz, Szlejter, Bokuniewicz (libero) oraz Gołębski, Augustynowicz i Starzewski