Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Opolanie wyjechali z kompletem punktów

II liga mężczyzn: Opolanie wyjechali z kompletem punktów

KPS Skra II Bełchatów okazała się gorsza od AZS Cementowni Odry Opole, której uległa 1:3. Bełchatowianie wygrali pierwszą partię, ale w kolejnych trzech byli już gorsi od swych rywali.

Pierwszego seta podopieczni Sławomira Augustyniaka zwyciężyli 25:19, kontrolując przebieg tej partii. W drugiej od początku narzucili swój styl gry, ale taki stan rzeczy trwał do wyniku 20:12. Wtedy też "żółto-czarni" stracili swą koncentrację i zaczęli oddawać inicjatywę przeciwnikowi, który wykorzystał ten prezent dość boleśnie. Siatkarze z Opola doprowadzili najpierw do stanu 21:20, aby następnie zwyciężyć w tej partii 25:27! Tym samym zdobyli oni aż piętnaście punktów, w momencie kiedy Skra wywalczyła ich tylko… pięć.

W partii trzeciej opolanie grali "na fali", od początku uzyskując dość znaczną przewagę punktową (4:13). Trener Augustyniak widząc przebieg spotkania "potrząsnął" swymi zawodnikami, wyzwalając w nich pozytywną sportową złość. Bełchatowianie odrobili straty, a nawet wyszli na prowadzenie (22:20). Końcówka jednak ponownie padła łupem Odry, która wygrała trzeciego seta 22:25. Czwarta, ostatnia partia tego meczu od początku układała się po myśli gości z Opola. Kontrolowali oni przebieg tego seta, który ostatecznie zakończył się wynikiem 18:25.

W najbliższej kolejce Skra II Bełchatów będzie gościła w sali gimnastycznej SP 13 zespół Sudetów Kamienna Góra.

KPS Skra II Bełchatów – AZS Cementownia Odra Opole 1:3

(25:19, 25:27, 22:25, 18:25)

Skra Bełchatów : Frankowski, Mysera, Surgut, Kolanek, Dłubała, Kotas, Siuta (libero) oraz Ranecki, Cedzyński, Zatorski.

Cementownia Odra Opole : Grabolus, Jeton, Wójtowicz, Jankowski, Nalepka, Kęsicki, Szlendak (libero) oraz Dobrowolski, Bernyś, Bartosiewicz, Michalak.