Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Legia przegrywa z Pekpolem

II liga mężczyzn: Legia przegrywa z Pekpolem

W meczu 15. kolejki gr. 3 II ligi mężczyzn zawodnicy Legii Warszawa musieli uznać wyższość Pekpolu Ostrołęka. "Legioniści", po porażce 1:3, spadli na 9. miejsce w tabeli.

Pomimo, że po pierwszej partii Legioniści prowadzili 1-0, to w drugim secie nie zdołali obronić początkowego prowadzenia i przegrali do 20. Trzeci set od początku odbywał się pod dyktando drużyny z Ostrołęki. W czwartej partii prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Legia kilkakrotnie prowadziła, ale zaraz potem Pekpol odzyskiwał kontrolę dzięki dobrej grze blokiem oraz licznym fatalnym błędom legionistów w przyjęciu i ataku. Podopieczni trenera Poinca mimo to wygrywali już 18:14, ale w końcówce dali się dojść i ostatecznie przegrali do 23.

Goście nie grali może nadzwyczajnie, ale za to zdecydowanie bardziej regularnie i pewniej od legionistów, dominując w bloku (choć niezłą partię rozegrał Marek Rybak , za to występujący z kontuzją dłoni Tomasz Obuchowicz wyraźnie odczuwał jej skutki), lepiej przyjmując i popełniając od drugim seta zdecydowanie mniej błędów własnych.

Po kontuzji powrócił do gry Łukasz Grobelny , który zaprezentował się przyzwoicie, wciąż pauzują za to Chilmanowicz i Karpiński .

Legia Warszawa – Pekpol Ostrołęka 1:3

(25:21, 20:25, 19:25, 23:25)

Powiedzieli po meczu:

Witold Poinc (trener Legii): – Z drużyną jestem tak naprawdę dopiero drugi raz. Wcześniej obserwowałem ich na kilku meczach, więc generalnie dopiero poznaję zawodników i ich umiejętności. Uważam, że to spotkanie można było wygrać. Zespół jest młody i popełnia jeszcze sporo błędów. Mimo to będziemy starać się walczyć o utrzymanie .

Cezary Żyłkowski (kapitan Legii): – W porównaniu z zeszłotygodniowym pojedynkiem z zespołem MOS-u Wola, wypadliśmy dużo lepiej, chociaż przeciwnik również był wyżej od nas notowany. Sądzę, że można było dzisiaj zdobyć dwa lub nawet trzy punkty, gdybyśmy zagrali tak konsekwentnie jak w pierwszym secie. Nie trzeba się jednak załamywać. Wszystko jest do dogrania. Myślę, że stopniowo robimy postępy na treningach. Są z nami nowi trenerzy, więc podchodzę optymistycznie do kolejnych meczów i myślę, że powoli będziemy się wygrzebywać z dna tabeli. Cieszę się, że skromna grupa kibiców zdecydowała się nas wspierać dopingiem. Był to odważny ruch, za który chciałbym im serdecznie podziękować. Przyznam szczerze, że nie jest istotne, czy w hali jest pięciu, pięćdziesięciu czy stu kibiców ważny jest ich wysiłek .