Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Cenne zwycięstwo Morza Bałtyk Szczecin

II liga mężczyzn: Cenne zwycięstwo Morza Bałtyk Szczecin

fot. archiwum

Siatkarze Morza Bałtyku Szczecin odnieśli cenne zwycięstwo nad AZS-em Zielona Góra. Mecz był dość zacięty i stał na wysokim poziomie, a wygrana szczecinian pozwoliła im utrzymać drugą pozycję w tabeli.

Pierwsza odsłona rozpoczęła się od prowadzenia gości 2:0, ale szczecinianie dzięki skończeniu ataku z przechodzącej piłki przez Artura Kulikowskiego szybko doprowadzili do remisu 3:3. Jednak po chwili ponownie podopieczni Tomasza Palucha wyszli na prowadzenie 4:6. Dobra gra Mateusza Sylli i blok Jakuba Markiewicza sprawiły, że gospodarze objęli prowadzenie 10:8. Dzięki mocnym zbiciom Adriana Milczarka i autowemu atakowi gości podopieczni Zdzisława Gogola z akcji na akcję powiększali swoją przewagę (16:11). Szczelny blok Morza i skuteczny atak ze środka Michała Glinki sprawił, że przewaga szczecinian wynosiła już siedem oczek (19:12). Jednak siatkarze z Zielonej Góry wcale nie zamierzali się poddawać. Plasowane ataki Tomasza Palucha i blok na Mateuszu Sylli pozwoliły akademikom zmniejszyć straty do zaledwie jednego punktu (21:20). Wtedy wydawało się, iż zapowiada się zacięta końcówka, ale autowy serwis i atak w taśmę zielonogórzan dał ponownie przewagę gospodarzom (23:20). Wówczas trener Paluch poprosił o czas dla swojego zespołu, ale gościom nie udało się już dogonić gospodarzy, a seta zakończyła autowa zagrywka Łukasza Gwadery .

Początek drugiego seta należał do gości. Podopieczni Tomasza Palucha uzyskali dwupunktową przewagę za sprawą dobrej gry Piotra Przyborowskiego i Wojciecha Lisa . Jednak skuteczne ataki Mateusza Sylli doprowadziły do tego, że szczecinianie zdołali odrobić straty (12:12). Następnie przez krótki czas walka toczyła się punkt za punkt, ale as serwisowy Adriana Milczarka sprawił, iż podopieczni Zdzisława Gogola zdołali uzyskać dwa oczka przewagi nad zespołem z Zielonej Góry (18:16). Wówczas trener Paluch zdecydował się na zmianę. Za Łukasza Gwaderę wszedł na parkiet Mikołaj Mariaskin , ale zmiana ta na niewiele się zdała, bowiem dwa skuteczne bloki Morza (Michał Glinka/Maciej Kwaśniak oraz Michał Glinka/Artur Kulikowski ) powiększyły przewagę gospodarzy do czterech oczek. W tym fragmencie seta ciężar zdobywania punktów w drużynie gości wziął na swoje barki Michał Lesiak , ale gospodarze za sprawą dobrej gry Adriana Milczarka i sprytowi Jakuba Markiewicza nie pozwolili akademikom rozwinąć skrzydeł i pewnie wygrali do 20.

Początek trzeciej partii był bardzo wyrównany, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. W drużynie Morza dwoma blokami popisał się Michał Glinka , niemal nie do zatrzymania był Adrian Milczarek , zaś w szeregach gości punktowali: Tomasz Paluch , Wojciech Lis oraz Łukasz Gwadera . Przy stanie 13:14 gospodarze zdołali wyjść na trzypunktowe prowadzenie (17:14) i wydawało się, że Morze pewnie zmierza po zwycięstwo 3:0. Jednak wówczas o przerwę poprosił Tomasz Paluch . Sprawiła ona, że goście zaczęli skutecznie kończyć kontry i szybko doprowadzili do remisu 18:18. Następnie walka toczyła się punkt za punkt, ale błąd przyjęcia Łukasza Cichosza dał dwa oczka przewagi zielonogórzanom. Przy stanie 21:23 trener Zdzisław Gogol poprosił o czas, jednak skuteczny atak Wojciecha Lisa dał gościom piłkę setową (22:24). Wówczas zafunkcjonował szczeciński blok i Morze doprowadziło do wyrównania 24:24. Następnie obie drużyny zdobywały punkty na przemian. Jednak ostatecznie to akademicy z Zielonej Góry zachowali w końcówce więcej zimnej krwi, a ich szczelny blok dał im 30 oczko i zwycięstwo w tej odsłonie.Czwarta odsłona już niemal tradycyjnie rozpoczęła się od prowadzenia zielonogórzan 2:0. Przez następne kilka akcji goście utrzymywali tą niewielką przewagę. W szczecińskiej drużynie ataki kończył Artur Kulikowski , skuteczną kiwką popisał się także Maciej Kwaśniak , zaś w ekipie Tomasza Palucha punkty zdobywali Wojciech Lis i Łukasz Gwadera . Przy stanie 6:8 skutecznie zaatakował Mateusz Sylla , a as serwisowy Michała Glinki sprawił, że Morze doprowadziło do remisu 8:8. Dzięki autowemu atakowi gości i szczelnemu blokowi podopieczni Zdzisława Gogola szybko wyszli na prowadzenie 16:12. Akademicy z Zielonej Góry próbowali odrabiać straty, jednak pojedyncze akcje kończone przez Michała Gańko , Łukasza Gwaderę czy Tomasza Palucha nie przynosiły efektów, bowiem szczecinianie również odpowiadali skutecznymi atakami. Ostatecznie gościom nie udało się dogonić rozpędzonych siatkarzy Morza i przegrali w czwartym secie 25:20 i w całym meczu 1:3.

Było to bardzo cenne zwycięstwo podopiecznych Zdzisława Gogola , ponieważ pozwoliło ono szczecińskiej drużynie utrzymać drugą pozycje w tabeli, a druga z rzędu porażka lidera z Piły sprawia, że szczecinianie tracą do Jokera już tylko cztery oczka. Zaraz za „plecami” Morza plasuje się ekipa Oriona Sulechów i AZS-u Zielona Góra. O czołową czwórkę walczą także AZS UAM Poznań, Olimpia Sulęcin i Victoria Wałbrzych.

W kolejny weekend podopiecznych Zdzisława Gogola czeka bardzo trudny pojedynek, bowiem zmierzą się na wyjeździe z Jokerem Piła.

Morze Bałtyk Szczecin – AZS Zielona Góra 3:1
(25:22, 25:20, 28:30, 25:20)

Składy zespołów:

Morze Bałtyk: Kwaśniak, Milczarek, Markiewicz, Glinka, Sylla, Kulikowski, Cichosz Ł. (libero) oraz Kolec

AZS: Janusz, Gańko, Gwadera, Lis, Przyborowski, Paluch, Baumgartner (libero) oraz Zasowski, Lesiak i Mariaskin

Zobacz również:
Wyniki 15. kolejki oraz tabela gr. 1 II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved