Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga mężczyzn: Zwycięstwo w pięknym stylu

I liga mężczyzn: Zwycięstwo w pięknym stylu

AZS nie dał najmniejszych szans rywalom i pokonali GTPS Gorzów Wlkp. 3:0. Mecz od samego początku przebiegał po myśli "Akademików", a zwycięstwo było zagrożone tylko w końcówce pierwszego seta.

W każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła AZS górował i odniósł kolejne, jak najbardziej zasłużone zwycięstwo przed własną publicznością.

Mecz rozpoczął się minutą ciszy poświęconej zmarłemu w piątek Dariuszowi Kwitoszowi, który był sędzią piłki siatkowej klasy państwowej.

Następnie nyska publiczność gorąco powitała trenera gości Sławomira Gerymskiego, który do dziś ma miejsce w sercach kibiców z Nysy.

Sam set od początku był bardzo zacięty. Przewaga osiągnęła punkt kulminacyjny przy stanie 18:14 dla gospodarzy. W międzyczasie boisko opuścił Adrian Szlubowski, który został zastąpiony przez Bartka Podgórskiego. Po przerwie na żądanie dla trenera Gerymskiego, goście zaczęli niwelować przewagę i rozpoczęła się zacięta walka punkt za punkt. Ostatecznie górą okazali się nysanie, zwyciężając w tej partii do 26.

W drugim secie przewaga „Akademików” zarysowywała się już od samego początku. Mocne i precyzyjne zagrywki, do tego dobry blok i przyjęcie sprawiły, że w szeregi gości wdarło się zdenerwowanie i niepewność. Set zakończył się wynikiem 25:20 oczywiście dla gospodarzy.

Trzeci set i jak się okazało ostatni, to pogrom rywali. Dzięki silnym zagrywkom Daniela Górskiego, „Akademicy” wyszli na prowadzenie 7:0! W tej partii ciężko mówić o jakichkolwiek błędach. Nyscy siatkarze grali jak natchnieni dając przy tym wiele radości kibicom zgromadzonym w niewielkiej hali. Ostatecznie seta wygrali gospodarze do 13.

Spotkanie trwało godzinę i sześć minut. W tym czasie nyski zespół pokazał bardzo dobrą siatkówkę, nie dając żadnych szans gościom na wywiezienie chociażby punktu. Cieszy na pewno dobra postawa na zagrywce. „Akademicy” nie popełniali już tylu błędów, co w poprzednich spotkaniach, a na dodatek zagrywki były na tyle mocne że nie raz goście mieli problemy z ich odbiorem. Kolejne brawa należą się za bardzo dobrą grę w bloku zwłaszcza w drugim i trzecim secie, kiedy to seriami zdobywali punkty właśnie w tym elemencie gry.

Nie ma co wyróżniać poszczególnych zawodników, bo cały zespół zagrał wspaniale i kibice na pewno chcieliby widzieć taką drużyną już do końca sezonu.

AZS Nysa – GTPS Gorzów Wlkp. 3:0

(28:26, 25:20, 25:13)

AZS Nysa: Górski, Szabelski, Szlubowski, Kowalczyk, Żuk, Migdalski, Ratajczak(libero) oraz Bułkowski i Podgórski