Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bydgoszczanki zwyciężyły w tie-breaku

Bydgoszczanki zwyciężyły w tie-breaku

Siatkarki Centrostalu Bydgoszcz potrzebowały aż pięciu setów, aby zapisać na swoim koncie kolejne zwycięstwo. Tym razem w pokonanym polu pozostawiły Gedanię Żukowo.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia 3:0 żukowianek. Po skutecznym ataku Katarzyny Mróz , na zagrywkę powędrowała Joanna Kuligowska i wyprowadziła swój zespół na jednopunktowe prowadzenie. Na pierwszej przerwie technicznej Centrostal prowadził 8:7. Bydgoszczanki sukcesywnie powiększały przewagę, a gdy w polu serwisowym pojawiła się ponownie Kuligowska, gospodynie doprowadziły do stanu 15:10. Po drugiej przerwie technicznej Pałac w dalszym ciągu śrubował wynik i set zakończył się wynikiem 25:17. Warto dodać, iż w tej partii nie mieliśmy ani jednego punktowego bloku.

Na początku drugiego seta oglądaliśmy koncert gry Mróz . Bydgoszczanki prowadziły 5:3. Jednak po bardzo trudnej zagrywce Natalii Nuszel przyjezdne wyszły na prowadzenie. Na pierwszej przerwie technicznej dwa punkty przewagi zespołu z Żukowa. Dwoma blokami z rzędu popisała się środkowa Gedanii – Maja Tokarska i podopieczne Grzegorza Wróbla wyszły na czteropunktowe prowadzenie. Coraz skuteczniejsza gra atakującej gości Katarzyny Wellny i na drugiej przerwie technicznej wynik 11:16. Gospodynie nie potrafiły złapać kontaktu i przegrały tego seta 17:25.

W trzecim secie Gedania objęła prowadzenie 4:1. Jednak skuteczna zagrywka Mróz i blok Dominiki Kuczyńskiej doprowadziły do remisu. Na pierwszej przerwie technicznej przyjezdne prowadziły 8:6. Fatalnie w ataku zaczęły grać zawodniczki Centrostalu. Niezły serwis Yany Savochkiny i mnożące się błędy bydgoszczanek sprawiły, że na drugiej przerwie technicznej żukowianki prowadziły 16:8. Serię dołożyła także kapitan gości – Elżbieta Skowrońska , a ostatni punkt w tym secie został zdobyty przez Savochkinę bezpośrednio z zagrywki. Gospodynie przegrały tego seta 14:25 zdobywając zaledwie 3 punkty w ataku.

W czwartym secie obserwowaliśmy bardzo wyrównany pojedynek. Na pierwszej przerwie technicznej Centrostal prowadził 8:5. Przewaga po chwili wzrosła do 4 punktów i wszyscy kibice oczekiwali tie-breaka. Przy stanie 14:11 na zagrywce pojawiła się Tokarska. Skuteczna kontra Natalii Ziemcowej i as serwisowy środkowej Gedanii i z przewagi bydgoszczanek został już tylko punkt. Na drugiej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 16:14. Skuteczna gra zwłaszcza w ataku podopiecznych trenera Makowskiego w dalszej fazie seta i Pałac prowadził już 22:17. Trzy kolejne punkty blokiem zdobyła Maja Tokarska . Wydawało się, że zawodniczki Centrostalu kontrolują sytuację i doprowadziły do piłki setowej przy stanie 24:21. Skuteczny jednak blok Wellny i atak w antenkę Ewy Kowalkowskiej i było 24:23. W kolejnej akcji bardzo dobre przyjęcie, co umożliwiło rozgrywającej uruchomienie na środku Mróz i partia wygrana przez bydgoszczanki 25:23.

Tie-break od mocnego uderzenia rozpoczęły gospodynie. Dzięki bardzo dobrej zagrywce Joanny Kuligowskiej i trzem blokom z rzędu zawodniczek Centrostalu prowadzenie miejscowych 8:2. Po zmianie stron mozolne odrabianie strat przez przyjezdne. Jednak przy stanie 12:7 mało kto wierzył, że żukowianki stać jeszcze na zryw. Bardzo dobra zmiana, którą dała Aleksandra Szymańska i na tablicy zrobiło się 12:10. Trzy kolejne punkty zdobyły jednak bydgoszczanki i to one mogły się cieszyć z dwóch punktów w tym spotkaniu.

MVP spotkania została wybrana Ewa Kowalkowska , która zdobyła 22 punkty przy zaledwie 4 błędach własnych. Centrostal przerwał passę dwóch porażek, ale strata punktu na własnym parkiecie z ostatnią drużyną w tabeli może bardzo boleć na koniec rundy zasadniczej. Gedanistki dalej są czerwoną latarnią w rozgrywkach i niewiele wskazuje na to, że do końca rundy zasadniczej coś może ulec zmianie.

Centrostal Bydgoszcz – Gedania Żukowo 3:2

(25:17, 17:25, 14:25, 25:23, 15:10)

Centrostal : Smak, Kuligowska, Mróz, Kowalkowska, Wysocka, Kuczyńska, Nowakowska(libero) oraz Łunkiewicz, Naczk, Kasprzyk, Hardzejewa

Gedania : Savochkina, Skowrońska, Tokarska, Wellna, Nuszel, Ziemcowa, Durajczyk(libero) oraz Pasznik, Szymańska, Kaliszuk