Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Bez Samika z Ukraińcami

Bez Samika z Ukraińcami

Jastrzębski Węgiel pokonał w pierwszym meczu Challenge Cup Lokomotiw Kijów 3:0. W trzecim secie kontuzji doznał przyjmujący jastrzębian, Guillaume Samica, który nie pojedzie z zespołem na rewanżowe spotkanie na Ukrainę.

Jastrzębianie już w środę zmierzą się w Kijowie w meczu rewanżowym z zespołem Lokomotiwu. Zespół uda się do Kijowa bez Francuza, choć jak mówi się w zespole, uraz Samika nie jest poważny i być może gracz będzie mógł wystąpić już w najbliższą sobotę przeciwko Częstochowie w rozgrywkach PlusLigi. W Kijowie, jego miejsce w dwunastce zajmie Brazylijczyk Rafa, który wyleczył już kontuzję kolana, ale nie mieścił się w dwunastce drużyny we wcześniejszych spotkaniach.

Jastrzębianie do Kijowa udadzą się we wtorek samolotem. Ich rywale przyjechali do Polski autokarem, pokonując w ten sposób osiemnastogodzinną podróż. Jak żartowano w Jastrzębiu, nic dziwnego, że nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki ze swoimi rywalami podczas pierwszego ze spotkań.Przed tym meczem (Mecz Gwiazd) powiedziałeś, że nawet jeśli nie będziesz w stanie w nim zagrać, to i tak na nim będziesz. Dotrzymałeś obietnicy.

Chciałem tu być, bo jest tu kilku moich przyjaciół. Zawsze miło jest uczestniczyć w imprezie takiej jak ta. Jest mi przykro, że nie grałem, ale tak już się zdarzyło i mam nadzieję, że może się uda w następnym roku.

Jak poważna jest twoja kontuzja?

To nie jest nic poważnego, ale do grania w siatkówkę potrzebujesz wszystkich palców, a jeden z nich nie jest w dobrym stanie, ale mam nadzieję, że szybko będę mógł ponownie trenować i grać. Jeśli będę musiał się poświęcić, to zrobię to, bo teraz będziemy grać bardzo ważne mecze.

Najbliższy z Lokomotivem Kijów w Challenge Cup…

Nie wiem jeszcze, czy pojadę z drużyną na Ukrainę. Może będzie lepiej odpocząć dwa – trzy dni dłużej i nie ryzykować.

Co sądzisz o pomyśle rozgrywania takich meczów – meczów gwiazd?

To dobry pomysł. Zdaje sobie sprawę, że dla klubów może niekoniecznie, ponieważ któryś z zawodników może doznać kontuzji, ale naprawdę dobrze jest być tutaj. Myślę, że wszyscy spędzili tu fajnie czas bawiąc się. Organizowanie takich meczów to dobry pomysł, bo to jest świetna okazja, by wszystkich spotkać. Nie mamy zbyt dużo czasu podczas rozgrywek ligowych na spotykanie przyjaciół, np. ja i Antiga mieliśmy tylko jedną okazję na początku sezonu i potem już nie, tak więc bardzo się cieszę, że mogłem go spotkać.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved