Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Smilen Mlyakow szykuje się na Turków?

Smilen Mlyakow szykuje się na Turków?

Smilen Mlyakow nie zagrał w Salonikach z powodu kontuzji kolana, ale w środowym spotkaniu z Fenerbahce Stambuł nie powinno go zabraknąć. - Powinien być gotowy do gry - mówi Zbigniew Sznober, trener odnowy biologicznej.

Bułgarski atakujący narzekał na ból już podczas wygranego przez siatkarzy AZS-u meczu z Treflem Gdańsk Pojechał z zespołem do Grecji, ale w składzie zastąpił go Bartosz Janeczek.

Smilen miał opuchnięte kolano i wysięk, nie mógł skakać i zginać nogi interweniując w obronie – mówi trener Radosław Panas. – Nie mówiliśmy o tym wcześniej, bo wolimy mieć spokój, a poza tym nie chcemy z siebie robić męczenników. Mamy szeroką kadrę, w której są zmiennicy na każdą pozycję. Smilen miał problem, więc z Iraklisem zagrał Bartosz Janeczek.Najbliższa kolejka ligowa, co okazuje się być korzystne dla AZS-u, została przełożona ze względu na zaplanowany na sobotę Mecz Gwiazd. Akademicy zyskali dzięki temu czas na przygotowania do pojedynku z Fenerbahce, a Mlyakow wyleczenie urazu.

Kontuzja nie jest groźna – tłumaczy trener odnowy biologicznej Zbigniew Sznober, który zabrał Mlyakowa na konsultację do specjalisty. – Trenował ostatnio lekko, bez skakania i to mu na pewno pomogło. Teraz dodatkowo dostał zastrzyki i do środy powinien być gotowy do gry.

Gracze AZS-u w piątek trenowali dwa razy. W sobotę dostaną wolne, bo jak mówi trener mają prawo czuć się zmęczeni (w czwartek podróżowali cały dzień). Od niedzieli już w komplecie rozpoczynają natomiast przygotowania do meczu z Fenerbahce.

W Meczu Gwiazd Plus Ligi (sobota godz. 14.45 Arena Ursynów, transmisja w TV4 oraz Polsacie Sport) wystąpi dwójka zawodników AZS-u – Zbigniew Bartman i Paweł Zatorski.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved