Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: Kolejna przegrana jaworznianek w końcówce

II liga kobiet: Kolejna przegrana jaworznianek w końcówce

Przegrana siatkarek z Jaworzna jeszcze bardziej pogorszyła ich sytuację w II lidze. Ostatnie miejsce w tabeli wydaje się być dla nich przesądzone.

Pierwszy set to dominacja gospodyń. Podopieczne trenera Andrzeja Urbańskiego zdawały się być zaskoczone dobrą postawą outsiderek 2 ligi. To one były faworytkami do zwycięstwa w tym spotkaniu i dobra postawa jaworznianek wyraźnie je spięła, co spowodowało dużą ilość błędów. W ataku nie do zatrzymania była Magdalena Zawiślak.

Drugi i trzeci set to już powrót do pewnej, zdecydowanej gry zaplecza SMS PZPS. Zastanawiająca może być zwłoka trenera Zabielnego ze ściągnięciem z boiska etatowej punktującej we wcześniejszym secie. Przy skończeniu 2 piłek na 12 to spory kredyt zaufania. Zmiana na Ewelinę Soćko w ostatniej chwili niewiele zmieniała obraz gry.W czwartej partii przełamały się jaworznianki i doprowadziły do wyrównania. Tie-break rozpoczął punktowo MCKiS, ale długo trwała wyrównana walka punkt za punkt.

Co ciekawe, najwięcej (19) punktów zdobyła wcześniej wspomniana kadetka – Magdalena Zawiślak. Jest więc szansa, że o ile jaworznianki nie spadną w tym sezonie do III ligi, to trener i drużyna będą mieli z niej jeszcze sporo pożytku.

Dwanaście punktów blokiem to bodajże najlepszy wynik jaworznianek w tym sezonie. Jednakże z atakiem na poziomie 35%, przyjęciem 49% ciężko będzie powalczyć z kimkolwiek…

MCKiS Jaworzno – SMS PZPS II Sosnowiec 2:3

(25:22, 17:25, 19:25, 25:22, 13:15)

Składy zespołów:

MCKiS Jaworzno: Bajorek, Sawaniewicz, Hubczeńko, Piątek, Zawiślak, Lipka, Recheta (libero) oraz Kuryło, Stolarczyk, Soćko i Knapik

Zobacz również:

Wyniki 18. kolejki oraz tabela grupy 2 II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved