Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K, gr. 3: W akademickich derbach wygrały radomianki

II liga K, gr. 3: W akademickich derbach wygrały radomianki

W Warszawie górą były akademiczki z Radomia. Zespół AWF ze stolicy zapowiadał srogi rewanż, jednak radomianki skutecznie pokrzyżowały im plany zgarniając trzy "oczka".

Siatkówka ma w sobie wiele elementów nieprzewidywalności. Jednak żeńska jej odmiana, to sport nie tyle trudny do typowania, co dodatkowo przeznaczony wyłącznie dla ludzi o nerwach ze stali. Zmienność nastrojów poszczególnych zawodniczek na powodzenie poszczególnych akcji miał w sobotę decydujące znaczenie dla losów poszczególnych partii. Błędy ekipy ze stolicy w końcówce pierwszej odsłony sprawiły, że radomianki przechyliły szale zwycięstwa dopiero w ostatnich piłkach partii.

Szczytem falującej formy obydwu teamów był set drugi i trzeci. Najlepszym przykładem na to niech będzie fakt, że w drugim secie radomianki prowadziły już 7:1, żeby chwilę później przegrywać różnicą trzech punktów. Podobna sytuacja, tyle że w drugą stronę, miała miejsce w ostatniej partii. Sęk jednak w tym, że w kryzysowych momentach podopieczne Aleksandra Klimczyka przełamały swój schemat postępowania z poprzednich meczów. Spuszczone głowy i bezradnie rozłożone ręce, tym razem zastąpił błysk w oku i pomysł na inne rozegranie akcji niż kilka chwil wcześniej. Tym samym Magdalena Klat zaskakiwała rywalki zmienną zagrywką. Katarzyna Nadziałek z Anną Tracz skutecznie zniechęcały do walki Monikę Dąbrowską i Justynę Warchulską, które miały ogromne problemy, żeby przebić się przez postawiony przez nie blok.Myślenie, myślenie i jeszcze raz myślenie na boisku. To właśnie to, czego brakowało wcześniej. Jestem dumny z moich dziewczyn – przyznał po meczu Aleksander Klimczyk. A w przekonaniu, że radomianki zagrały dobry mecz, ugruntowuje to, że trener na wyrost raczej nikogo nie chwali.

Politechnika Radomska – AZS AWF Warszawa 3:0

(25:23, 25:21, 25:22)

Składy zespołów:

Politechnika: Nadziałek, Dobosz, Klat, Januszewska, Tracz, Majkusiak, Pluskota (libero) oraz Rzeźnik, Pasieczna, Plutka i Gnyś

AZS AWF: Grabowska, Rybak, Przepiórka, Warchulska, Dąbrowska, Sikorska, Dudek (libero) oraz Słumińska i Nędzyńska

Zobacz również:

Wyniki 15 kolejki i tabela gr. 3 II ligi kobiet

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved