Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga mężczyzn: Bez niespodzianki w Jaworznie

I liga mężczyzn: Bez niespodzianki w Jaworznie

MKS Będzin nie pozwolił na zdobycie punktu siatkarzom z Jaworzna przed własną publiczności. Po dzisiejszym meczu oba zespoły w tabeli I ligi dzieli już dziesięć punktów.

Cały mecz to dominacja siatkarzy z Będzina w każdym elemencie kunsztu siatkarskiego, a brak przyjęcia gospodarzy zdecydowanie ułatwiał im grę.

Pierwsza partia przegrana przez Energetyka do 24 mogła zapowiadać ciekawe widowisko. W drugiej odsłonie przewaga gości stała się jednak dużo bardziej wyraźna. Siatkarze MKS-u pewnie pokonali Jaworzno 25:22 i cały mecz chcieli zakończyć w trzech setach.

W trzecim, ostatnim secie, cień szansy na zwycięstwo chociaż seta pojawił się przy zbiciu Szopy, a następnie agresywnym przebiciu Antosika, które doprowadziło do wyrównania. Blok Skrzypińskiego i kibice mogli się cieszyć z pierwszego prowadzenia swoich pupili (22: 21). Do gry powrócili jednak pewni swego przejezdni. Z przechodzącej piłki atakował Miller i wygrali oni seta do 23 i całe spotkanie 3:0. Autorami sukcesu byli przede wszystkim Gabrych, Legień i Leszczawski.

MCKiS Energetyk Jaworzno – MKS MOS Interpromex Będzin 0:3

(24:26, 22:25, 23:25)

Energetyk Jaworzno: Wilk, Antosik, Skrzypiński, Kaźmierski, Deszcz, Kamuda, Warchoł (libero) oraz Szopa, Kostecki i Michalski

MKS MOS Będzin: Legień, Gabrych, Miller, Nowak, Kasparek, Leszczawski, Potera (libero) oraz Zborowski