Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Drogocenne zwycięstwo dla Mysłowic

I liga kobiet: Drogocenne zwycięstwo dla Mysłowic

Drużyna z Mysłowic odniosła ważne zwycięstwo. Pokonała w wyjazdowym meczu SMS Sosnowiec i zachowała szanse gry w pierwszej szóstce drużyn.

Pierwszy set spotkania rozpoczął się po myśli przyjezdnych. Po trzech serwach Natalii Staniuchy było 3:0 dla MOSiR-u. W miejscowej drużynie nieszczęśliwej kontuzji doznała Dominika Nowakowska , która została zastąpiona przez Aleksandrę Trojan . Uczennice wyrównały stan seta po dwóch błędach własnych oraz ataku Katarzyny Lisieckiej . Wyrównana gra toczyła się do stanu 8:7 dla MOSiR-u, po czym zaznaczyła się przewaga podopiecznych trenera Sebastiana Michalaka . Sosnowiecka drużyna nie potrafiła kończyć ataków własnych i często nadziewała się na szczelny blok. Przy stanie 15:11 dla przyjezdnych na zagrywce pojawiła się Karolina Pazderska i po jej serwach było 21:11. Przerwy na żądanie oraz zmiany w składzie SMS-u nie przyniosły spodziewanych efektów i w rezultacie czego pierwszą partię na swoje konto zapisały przyjezdne.

Druga odsłona meczu to zmiana ról. SMS objął wysokie prowadzenie najpierw 4:0 po serwach Joanny Wołosz , a po serwach Patrycji Polak , która serwowała od stanu 5:1 było już 11:1. Zawodniczki z Mysłowic było odrzucone od siatki, słabo przyjmowały zagrywkę oraz były blokowane przez miejscowe zawodniczki. Zadowolone wysokim prowadzeniem uczennice oddały inicjatywę przyjezdnym w efekcie czego przy stanie 13:7 o czas poprosił trener SMS-u Andrzej Peć . Reprymenda okazała się skuteczna, gdyż miejscowa drużyna „ruszyła” z miejsca i zaczęła zdobywać punkty. Przy stanie 16:12 o drugą przerwę poprosił trener Andrzej Peć, widząc słabą grę swoich podopiecznych. Drużyna z Sosnowca nie dała sobie wydrzeć wypracowanej wcześniej przewagi i utrzymała prowadzenie do końca seta odnosząc zwycięstwo i doprowadzając do remisu w meczu.

Trzecią partię lepiej rozpoczęły podopieczne Andrzeja Pecia, które objęły prowadzenie 4:0. Mysłowicka drużyna nie pozostała dłużna i zmniejszyła prowadzenie SMS-u do dwóch punktów (6:4) po ataku Magdaleny Olszówki . Uczennice grały poprawnie i utrzymywały trzypunktową przewagę do stanu 15:12. Od tego momentu zanotowały przestój i straciły z rzędu dziesięć punktów. Najpierw wspomniana wcześniej Magdalena Olszówka wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie 17:15, a po ataku Karoliny Pazderskiej było 22:16. Losy tego seta agresywną zagrywką próbowała odwrócić Joanna Wołosz , dzięki której sosnowiecka drużyna zniwelowała przewagę do dwóch punktów (20:22). Końcówka seta należała do przyjezdnych, które bezlitośnie wykorzystały błędy własne SMS-u i wygrały tą odsłonę stosunku 25:21.

Czwarty, a zarazem ostatni set meczu, od samego początku toczył się pod dyktando podopiecznych Sebastiana Michalaka. Przy stanie 7:6 dziewięć kolejnych zagrywek wykonała Maria Romel i wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 16:6. W tym momencie uczennice straciły ochotę i wolę walki do dalszej gry. Prowadzenie przyjezdnych ani przez moment nie było zagrożone, a SMS był jedynie tłem w tym secie dla lepiej dysponowanych mysłowiczanek, które odniosły zasłużone zwycięstwo.

W najbliższej kolejce SMS zmierzy się z Budowlanymi w Toruniu, a MOSiR Mysłowice w meczu o „sześć” punktów zmierzy się z AZS-em Poznań.

SMS Sosnowiec – Remagum MOSiR Mysłowice 1:3

(16:25, 25:19, 21:25, 15:25)

SMS Sosnowiec : Lisiecka, Bryda, Pelc, Wołosz, Nowakowska, Chmiel, Bulbak (libero) oraz Polak, Trojan i Gluba

MOSiR Mysłowice : Olszówka, Staniucha, Pazderska, Romel, Gawron, Kubieniec, Wojtczak (libero) oraz Bawoł i Ciechnowska