Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja: Riley Salmon opuścił Ziraat Bankasi

Turcja: Riley Salmon opuścił Ziraat Bankasi

Złoty medalista olimpijski z Pekinu, były siatkarz częstochowskiego AZSu, Riley Salmon, za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z tureckim klubem Ziraat Bankasi, z powodu złego stanu zdrowia. Zawodnik wyjechał do USA.

Turecki klub i zawodnik doszli do porozumienia, że w obliczu przeciągających się problemów zdrowotnych zawodnika, najlepszym rozwiązaniem dla obydwu stron będzie rozwiązanie kontraktu. Problemy Rileya Salmona ze zdrowiem zaczęły się w połowie pierwszej rundy fazy zasadniczej ekstraligi tureckiej (Aroma Voleybol Ligleri).

Na początku zawodnikowi dokuczał niewinny ból zęba, a po kilku dniach przyszedł pierwszy gwałtowny wzrost ciśnienia tętniczego. Lekarze tureccy nie mogli początkowo ustalić, co jest przyczyną problemów zawodnika z ciśnieniem. Salmon z trudem grywał w ostatnich meczach ligowych przed przerwą świąteczno-noworoczną. W klubie poczyniono ustalenia, że na cały okres aż do wznowienia rozgrywek po Nowym Roku, Salmon wyjedzie do Stanów Zjednoczonych i tam przejdzie gruntowne badania. Jednak i te badania nic złego w jego organiźmie nie wykazały. Siatkarz z nadzieją wrócił więc do Turcji, aby swojemu zespołowi pomóc w walce o ligowe punkty. Niestety, w pierwszym meczu po wznowieniu rozgrywek problemy z ciśnieniem znowu się pojawiły i uniemożliwiły mu grę. Do rozwiązania sprawy ponownie włączyli się lekarze tureccy. Drobiazgowe badania wykazały, że problemy Rileya Salmona wynikają z ostrej nadczynności tarczycy.Wszystko wskazuje na to, że te dolegliwości wyłączą Rileya Salmona z gry na kilka najbliższych miesięcy. Prawdopodobnie w tym sezonie nie pojawi się już na parkietach siatkarskich.

źródło: contrerasivan.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved