Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sławomir Gerymski: Powalczymy w Nysie o trzy punkty

Sławomir Gerymski: Powalczymy w Nysie o trzy punkty

- Dobra zagrywka, szczelny i przede wszystkim mądry blok, a do tego możliwie jak najmniejsza ilość błędów własnych. To jest recepta na zwycięstwo z AZS-em - mówi przed meczem z AZS-em Nysa trener GTPS-u Sławomir Gerymski.

Nysa jest dopiero na dziewiątym miejscu w tabeli. A przecież w pierwszej lidze mamy 10 drużyn i reprezentację Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Spały. Ta pozycja może nieźle zmylić. – To solidna ekipa. Jest dziewiąta, ale nie ma dużej straty do nas i innych drużyn, które są wyżej. W kilka kolejek wiele może się zmienić – tłumaczy trener Sławomir Gerymski.

Gdy spojrzeć na mecze GTPS-u z Nysą w tym sezonie, gorzowianie dwukrotnie wygrali – solidarnie po 3:0 w lidze i w Pucharze Polski. Tyle, że jest jedno „ale”. Zwycięzcy byli lepsi u siebie. A teraz zagrają na wyjeździe. – Jedziemy na trudny teren. Tam trzeba być dokładnym, jak chirurg. Margines błędu jest minimalny, bo gdy tylko zaczynasz się gubić, rywal natychmiast to wykorzystuje – podkreśla szkoleniowiec Rajbud Development GTPS.Patrząc wreszcie na naszą sytuację w tabeli i układ najbliższych spotkań, widocznym jest, że z Nysą urasta do tych z gatunku bardzo ważnych. Gdyby udało się ugrać tam trzy punkty, a później poprawić kompletem z Gwardią Wrocław u siebie, wtedy sen trenera Gerymskiego pewnie byłby spokojniejszy.

Wierzę, że to da się zrobić. W Wieluniu też będziemy walczyć. Te trzy spotkania w styczniu są dla nas niezwykle istotne. Aby na obóz na początku lutego [siatkarze Rajbud Development GTPS w ten sposób korzystają z pauzy w lidze 7 lutego – przyp. red.] pojechać w dobrym nastroju i z pewniejszą sytuacją w tabeli – kończy szkoleniowiec gorzowskiej ekipy.

źródło: gorzow24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved