Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga K: Aluprof Bielsko-Biała nadal niezwyciężony

PlusLiga K: Aluprof Bielsko-Biała nadal niezwyciężony

fot. archiwum

W meczu żeńskiej ekstraklasy pomiędzy AZS Białystok a Aluprofem Bielsko-Biała bez większego problemu zwyciężyły liderki tabeli prowadzone przez trenera Igora Prielożnego.

Spotkanie od prowadzenia 2:0 rozpoczął zespół gości, dzięki blokowi Eleonory Dziękiewicz na Katarzynie Walawender , a także mocnej zagrywce Katarzyny Skorupy , która „pocelowała” białostocką libero, Magdalenę Saad . Pierwszy punkt na koncie akademiczek zapisała Izabela Żebrowska (1:2). Wykorzystując niedokładne przyjęcie i problemy rywalek z atakiem, bielszczanki systematycznie powiększały przewagę. Ataki Anny Barańskiej i Natalii Bamber , as serwisowy Dziękiewicz oraz blok duetu Barańska&Skorupa na Żebrowskiej, dały BKS-owi pięciopunktową przewagę (7:2). Skutecznie kiwnęła Jolanta Studzienna , następnie kontrę wykorzystała Helena Horka i liderki PlusLigi Kobiet prowadziły 11:5. Białostoczanki nadal nie radziły sobie w przyjęciu, nie imponowały również w ataku. Dwie krótkie Dominiki Koczorowskiej zmniejszyły straty gospodyń do czterech oczek (8:12). Przy znakomitej zagrywce Koczorowskiej podopieczne Dariusza Luksa kontynuowały zbliżanie się do rywalek. Skutecznie na kontrze zagrała Żebrowska, Marlena Mieszała wraz z Żebrowską powstrzymały Barańską, następnie bielska przyjmująca zaatakowała w siatkę, co spowodowało, ze oba zespoły dzielił zaledwie jednopunktowy dystans (14:13). Siatkarki Aluprofu nie kończyły ataków, natomiast po drugiej stronie siatki zawodniczki prezentowały skuteczne kontry oraz świetną grę w obronie. Jednak zespół z Białegostoku nie cieszył się długo z wyrównania gry. Dwukrotnie w ataku zrehabilitowała się Barańska, błąd komunikacji popełniły białostoczanki, z przechodzącej, po zagrywce Bamber, zaatakowała Studzienna i przewaga zawodniczek Igora Prielożnego ponownie wzrosła do pięciu punktów (19:14). Dwa oczka „w prezencie” po popsutej zagrywce Studziennej oraz autowym ataku Bamber, a także blok Koczorowskiej na Horce po raz kolejny pozwoliły akademiczkom zniwelować część strat (19:21). W końcówce toczyła się walka punkt za punkt. Plas Barańskiej dał Aluprofowi piłkę setową (24:21), którą, za sprawą ataku Agaty Karczmarzewskiej , wybroniły białostoczanki (22:24). Jednak już w kolejnej akcji zwycięstwo bielszczanek przypieczętowała Studzienna, skutecznie atakując z krótkiej (25:22).

 

Drugą odsłonę z kolei lepiej zaczęły gospodynie. Podwójny blok powstrzymał Horkę, z lewego skrzydła zaatakowała Walawender i akademiczki prowadziły 2:0. Pierwszy punkt zespół BKS-u otrzymał w prezencie po popsutej zagrywce rywalek, a do remisu doprowadziła Dziękiewicz zatrzymując Koczorowską (2:2). Zbicie niezawodnej w tym spotkaniu Żebrowskiej , a także autowy atak Barańskiej dał ekipie z Białegostoku dwa punkty przewagi (4:2). As serwisowy Koczorowskiej powiększył dystans do trzech oczek (6:3). Takie prowadzenie zawodniczki Dariusza Luksa utrzymały do pierwszej przerwy technicznej (8:5). Skuteczny atak Horki , autowa piłka Walawender oraz krótka Dziękiewicz sprawiły, ze na tablicy wyników pojawił się remis 9:9. AZS nie kończył ataków, nie wykorzystywał również kontr. Drużyna gości przystąpiła do szturmu. Dwa bloki duetu Horka &Dziękiewicz , akcje Bamber i Barańskiej , a także błąd przejścia linii trzeciego metra przez Walawender zaowocowały pięciopunktową przewagą bielszczanek (14:9). Akademiczki pogrążone były w zastoju, ponadto nie dawały rady znakomitym zagrywkom Skorupy . Nie pomogły dwa czasy i wskazówki trenera Luksa. Ataki Horki i Bamber dały Aluprofowi prowadzenie 17:9. Autowy serwis Skorupy i krótka Koczorowskiej pozwoliły białostoczankom odrobić dwa oczka (11:17). Zawrzała walka akcja za akcję. Oba zespoły popełniały wiele pomyłek. Atak Dziękiewicz z obejścia zapewnił Aluprofowi piłkę setową (24:17). Autowa zagrywka Dziękiewicz oraz blok na Horce pozwoliły drużynie z Białegostoku zmniejszyć nieco rozmiary porażki (19:24). Seta, wygranego 25:19, zakończyła Bamber , atakiem z lewego skrzydła. 

W trzecim akcie w składzie Pronaru pozostała rozgrywająca Anna Manikowska . Rozpoczął się on tak samo jak pierwszy – po atakach Dziękiewicz i Horki ekipa gości prowadziła 2:0. Atak Żebrowskiej z prawego skrzydła, zepsuta zagrywka Horki oraz as serwisowy Żebrowskiej doprowadziły do remisu 3:3. Kolejna punktowa zagrywka Żebrowskiej i akcja Karczmarzewskiej dały gospodyniom dwa punkty przewagi (5:3). Skutecznie zaatakowała Barańska , ręce rywalek obiła Bamber i na tablicę wyników powrócił remis (5:5). Za sprawą Koczorowskiej (atak plus blok na Barańskiej) akademiczki po raz kolejny wyszły na prowadzenie 7:5, a bielszczanki ponownie wyrównały (7:7). Wyrównana walka toczyła się do stanu 9:9. Wówczas asa zaserwowała Studzienna , kontrę z obejścia zakończyła Dziękiewicz , z lewego skrzydła zaatakowała Horka, po czym zatrzymała Walawender i siatkarki z Bielska-Białej wysunęły się na prowadzenie (13:9). Trener Luks postanowił zmienić rozgrywającą i na parkiet powróciła Lucie Muhlsteinova . Ponownie zaczęła się walka punkt za punkt. Zawodniczki Igora Prielożnego nie pozwalały sobie odebrać przewagi. Na drugiej przerwie technicznej, po kiwce Horki, prowadziły 16:12. Po dwóch atakach Studziennej z obejścia dystans między drużynami wzrósł do siedmiu oczek (21:15). W końcówce bielszczanki spokojnie kontrolowały przebieg sytuacji. Atak Bamber z VI strefy dał Aluprofowi piłkę setową (24:17). Wówczas do odrabiania strat ruszyły zawodniczki AZS-u. Z krótkiej zaatakowała Koczorowska, w aut piłkę posłała Dziękiewicz, asa zaserwowała Katarzyna Kalinowska i straty białostoczanek zmniejszyły się do czterech punktów (20:24). Dalszą pogoń przerwała świeżo wprowadzona Berenika Okuniewska , która atakiem po bloku zapewniła swemu zespołowi zwycięstwo 25:20 i status drużyny niezwyciężonej.

 

Za najlepszą zawodniczkę spotkania uznano Katarzynę Skorupę .

 

AZS Białystok – BKS Aluprof Bielsko-Biała 0:3

(22:25, 20:25, 20:25)

 

Składy zespołów:

Aluprof Bielsko-Biała : Barańska, Dziękiewicz, Horka, Skorupa, Studzienna, Bamber, Sawicka (libero) oraz Okuniewska, Kaczmar i Ciaszkiewicz

AZS Białystok : Karczmarzewska-Pura, Mieszała, Żebrowska, Walawender, Koczorowska, Muhlsteinova, Saad (libero) oraz Manikowska, Szeszko, Truchanova i Kalinowska

 

Po meczu powiedzieli:

 

Igor Prielożny : – To było dobre spotkanie. Dla nas najważniejsze są trzy punkty, które wywozimy z Białegostoku. Schodząc na przerwy techniczne prowadziliśmy różnicą 3-5 punktów przez co akademiczki z Podlasia grały przez cały czas pod presją. Zdarzały się momenty, w których rywalki prowadziły ryzykowną grę i to przynosiło im korzyści np. seria zagrywek Izy Żebrowskiej, ale całe spotkanie było pod naszą kontrolą .

 

Dariusz Luks : – Gratuluje bielszczankom zwycięstwa. Myślę, że w tym meczu tanio skóry nie sprzedaliśmy. Naszym cele było postawienie się zespołowi z Bielska-Białej, gdyż chcemy zebrać jak najwięcej punktów, aby spokojnie wejść do pierwszej ósemki. Z takim zespołem jak BKS nie można wygrać popełniając tyle błędów, ile popełniły dziewczyny w dzisiejszym meczu. Staraliśmy się ryzykować zagrywką i błędy z serwisu były w naszą grę wkalkulowane, jednak w każdym secie zdarzało się pięć piłek, po których w banalny sposób traciliśmy punkty. Nadzieje odżyły w drugim secie (AZS wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie – przyp. red.) ale zespół z Bielska-Białej w jednym ustawieniu wybił nam siatkówkę z głowy. Szkoda, bo graliśmy dobrze i była szansa na zwycięstwo w tej partii .

 

Statystyki meczowe :

   AZS BIAŁYSTOK


        BKS ALUPROF      sety             sety
razem | III  II  I |    | I  II  III | razem
 62 |  20  20  22 | punkty | 25  25  25 | 75
 37 |  13  10  14 | atak | 20  13  17 | 50
  5 |  1   2  2 | blok | 1   7   1 |  9
  4 |  3   1  0 | serwis | 2   0   2 |  4
 16 |  3   7  6 | błšd | 2   5   5 | 12

 

Statystyki indywidualne :

   AZS BIAŁYSTOK


        BKS ALUPROF
             Punkty


:
1. Izabela Żebrowska  18 pkt 1. Helena Horka    15 pkt
2. Dominika Koczorowska 11   2. Jolanta Studzienna 13
3. A.Karczmarzewska-Pura 7   3. E. Dziękiewicz   11
                  Natalia Bamber   11
                  Anna Barańska   11

             Atak


:
1. Izabela Żebrowska  14 pkt 1. Helena Horka    11 pkt
2. Dominika Koczorowska 8     Natalia Bamber   11
3. A.Karczmarzewska-Pura 7   3. Anna Barańska   10

             Serwis


:
1. Izabela Żebrowska   2 pkt 1. Helena Horka    4 pkt
  Katarzyna Kalinowska 2   2. Jolanta Studzienna 3
3. Dominika Koczorowska 1   3. E. Dziękiewicz   1
                  Anna Barańska    1

 

Zobacz również:

Wyniki 12. kolejki oraz tabela PlusLigi Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved