Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Natalia Krawulska: Grać tak, jak na początku sezonu

Natalia Krawulska: Grać tak, jak na początku sezonu

fot. archiwum

Pochodzi z Piły, studiuje we Wrocławiu, do Torunia trafiła z innego klubu pierwszoligowego, Sokoła Chorzów. W ekipie Budowlanych Nesty, Natalia Krawulska jest jedną z najlepszych zawodniczek.

Jesteś młodą i perspektywiczną zawodniczką, ale w Budowlanych Neście grasz pierwsze skrzypce. Na boisku widać, że dobrze się odnalazłaś w toruńskiej drużynie.

 

Natalia Krawulska: Jesteśmy bardzo zgranym zespołem. Każda z dziewczyn wnosi coś do gry. W naszym składzie mamy doświadczoną Maję Soję oraz dobrze grającą Sandrę Cabańską. A ja staram się grać najlepiej, jak potrafię i zdobywać punkty 

Jak oceniasz dotychczasowe osiągnięcia toruńskiej drużyny? Ostatnie spotkania popsuły chyba humory. .

 

Zajmujemy trzecią pozycję, ale tabela od miejsca trzeciego do szóstego coraz bardziej się zagęszcza. Ostatnie mecze rzeczywiście nie były najlepsze, ale wierzę, że dojdziemy jeszcze do naszej najlepszej formy i będziemy grać tak, jak na samym początku rozgrywek. Jestem dobrej myśli .

 

Na co stać Budowlanych w tym sezonie?

 

Drużyna jest młoda i dobrze prowadzona przez sztab trenerski. Mamy dużo możliwości, ale naszym celem jest zajęcie miejsca wśród czterech najlepszych drużyn.

 

Poprzedni sezon spędziłaś w Chorzowie. Jak od tego czasu zmieniło się Twoje życie prywatne po przeprowadzce do Torunia?

 

Jestem studentką wrocławskiego AWF-u, ale ze względu na „kilometry” musiałam zawiesić chwilowo swoją naukę, żebym mogła poświęcić się grze w Toruniu. Na uczelnię wrócę jednak za rok.

 

Mimo młodego wieku, na swoim koncie masz już kilka tytułów. Powiedziałaś kiedyś: „dążę do tego, aby zdobyć kolekcje krążków na mistrzostwach Polski młodziczek, kadetek i juniorek”. Kompletów medali nie udało się zdobyć, ale nie znaczy to, że nie masz ich wcale. W rozgrywkach młodzieżowych osiągnęłaś wiele.

 

W kategoriach młodzieżowych udało mi wraz się z koleżankami wywalczyć kilka medali. Mile wspominam tamte czasy. Mam nadzieje, że nie jest to jednak koniec sukcesów.

 

Trzy lata temu zostałaś wyróżniona przez Jerzego Matlaka. Z rezerw pilskiej Nafty zostałaś przeniesiona do pierwszej drużyny. Miałaś swój udział w zdobyciu srebrnego medalu LSK.

 

Miałam zaszczyt pracować z trenerem Matlakiem. Mogłam odczuć na własnej skórze inny pogląd na siatkówkę, a także grać z takimi zawodniczkami, jak: Eleonora Dziękiewicz, Katarzyna Wysocka, czy Mariola Zenik. Dużo mogłam się nauczyć od trenera Matlaka i od dziewczyn. Dzięki temu mogłam zrobić większe postępy w swoim graniu. Tak naprawdę, cały rok był dla mnie wielką przygodą, niezwykle ważną. To był przełomowy moment. Dalej chciałam grać w siatkówkę i wiedziałam, że nadal będę dążyć do osiągnięcia wysokich celów. Wtedy sobie to uświadomiłam.

 

Twoją grę charakteryzuje nieprzeciętny wyskok i dynamika. To jedne z tych atutów bardzo pożądanych w Plus Lidze kobiet…

 

Jestem dość skoczna i dynamiczna, ale muszę czymś nadrabiać swój niewysoki wzrost. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony i trenować. Można mieć bowiem dobry wyskok, ale trzeba nad nim pracować i starać się go utrzymać.

 

Natalia Krawulska

* Urodzona 23 czerwca 1988 roku
* Gra na pozycji przyjmującej
* Wzrost: 179 cm
* Zasięg w bloku: 287 cm
* Zasięg w ataku: 300 cm
* Kluby: Nafta Piła, Sokół Chorzów, Budowlani Nesta Toruń
* Sukcesy:
- srebro w MP seniorek (LSK 2005/2006)
- złoto (2004/2005) i brąz (2003/2004) w MP kadetek
- srebro w młodziczkach (2001/2002) i juniorkach(2005/2006)
- była reprezentantka Polski w siatkówce plażowej U19 i U21

 

Rozmawiał i opracował Dariusz Łopatka – Nowości

źródło: Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved