Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Czyja gwiazda rozbłyśnie mocniej?

Czyja gwiazda rozbłyśnie mocniej?

Już jutro hala Arena Ursynów rozbłyśnie niczym błyskawica na niebie w burzową noc. Rozbłyśnie niecodziennym światłem – światłem siatkarskich gwiazd. Bo oto na boisko wybiegną Oni, najlepsi z najlepszych, najdoskonalsi z najdoskonalszych, najbardziej znani i lubiani - sławy PlusLigi.

A ponad nimi ten jeden, którego zabrakło w dwunastce na Mecz Gwiazd, a który swoje rozgrywki toczy na niebiańskich parkietach – Arkadiusz Gołaś. Jest on niczym księżyc, który wypełnia przestrzeń kosmiczną nad siatkarską plejadą ciał niebieskich. Warto w takim dniu o nim pamiętać, a mecz „Siatkarze siatkarzom” zadedykować również jemu…

Spotkanie, które zostanie rozegrane już jutro, oprócz siatkarskich emocji na najwyższym poziomie, zapewni także pomoc dla potrzebujących siatkarzy. Bo to właśnie taka jest inicjatywa meczu, który w Polsce rozgrywany będzie po raz pierwszy w historii. Cały dochód z tego spotkania zostanie przekazany zawodnikom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polkomtel S.A, Dariusz Matuszak nie ukrywa: – Będzie to wielkie święto najpopularniejszej dyscypliny sportowej w Polsce”, a uczestnicząc w nim „możemy jednocześnie udzielić wsparcia potrzebującym go sportowcom.Składy drużyn na to spotkanie są nie do końca takie, jakich spodziewali się oddający głosy kibice. Tuż po ogłoszeniu dwunastek pojawiły się pierwsze zmiany. Dziś jednak wiemy już, którzy siatkarze zaprezentują się zgromadzonej w warszawskiej hali publiczności.

W drużynie reprezentantów Polski nie zabrakło olimpijczyków z Pekinu. Połowa składu wybranego przez Raula Lozano na sierpniowe Igrzyska Olimpijski w Pekinie zyskała uznanie również w oczach kibiców. I tak będziemy mogli oglądać: Pawła Zagumnego i Pawła Woickiego na rozegraniu, Mariusza Wlazłego w ataku, Łukasza Kadziewicza i Daniela Plińskiego na środku siatki oraz Marcina Wikę w przyjęciu. Stawkę uzupełniają „wielcy nieobecni” na Igrzyskach, czyli Dawid Murek, Michał Bąkiewicz i Robert Szczerbaniuk, oraz ci, którzy zdaniem kibiców siatkówki na miejsce w dwunastce zasłużyli swoją dobrą grą w lidze: Zbigniew Bartman, Paweł Papke i Paweł Zatorski. Ten ostatni o występie dowiedział się niespełna trzy dni temu. Miejsce kontuzjowanego Krzysztofa Ignaczaka (kolejny olimpijczyk w składzie wybieranym przez fanów) miał początkowo zająć Piotr Gacek. Niestety, popularny „Gato” w meczu tym, z powodów osobistych wystąpić nie może „Wielką dwójkę” zastąpi, więc młody, osiemnastoletni libero wicemistrzów Polski – Paweł Zatorski. Niezwykle perspektywiczny zawodnik, który już niedługo powinien zapukać do bram seniorskiej reprezentacji.

W ekipie najlepszych siatkarzy zagranicznych występujących w PlusLidze, nie mogło zabraknąć na rozegraniu „Michała Anioła z Bełchatowa”, czyli Miguela Angela Falaski. Jego zmiennikiem będzie Michał Masny, reprezentujący barwy ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle. Do dyspozycji na środku siatki będą mieli Fina, Kubańczyka i Ukraińca. Janne Heikkinen to „cwany lis”, jak określają go ludzie z siatkarskiego światka. Ihosvany Hernandez potrafi zaskoczyć niejednego przeciwnika, a Jurii Gladyr, to chyba najlepszy obcokrajowiec grający na pozycji środkowego bloku w naszym kraju. Jednak by Falasca, czy Masny mogli grać kombinacyjnie potrzebne będzie dokładne przyjęcie. O takowe zadba czwórka wybitnych specjalistów, najlepszych w PlusLidze. Stephane Antiga to uznana marka na siatkarskiej „giełdzie”, więc nikomu nie trzeba go przedstawiać. Podobnie jak Fin – Olli Kunnari, dysponuje stabilnym przyjęciem i mocnym, choć czasami technicznym atakiem. Trzecim przyjmującym będzie Terence Martin, który w tym sezonie zasilił ekipę z Kędzierzyna. Terence zastąpi kontuzjowanego Bojana Janica. Największym pechowcem jednak jest Guillaume Samica, który wczoraj, podczas meczu Jastrzębskiego Węgla w pucharze Challenge Cup doznał urazu dłoni. Najprawdopodobniej wykluczy go on zarówno z udziału w Meczu Gwiazd, jak i z gry na krajowym podwórku. Zastępcy Francuza możemy doszukiwać się w postaci Igora Yudina, jego klubowego kolegi. Z pomocną dłonią w kierunku przyjmujących podąży libero zagranicznej drużyny, czyli nie kto inny, jak Marco Samardzić. Marco, to jedyny obcokrajowiec na tej pozycji w naszej lidze, więc jego obecność w Meczu Gwiazd była przesądzona.

Co do dwunastek wątpliwości prawie nie ma. Wyjściowe szóstki natomiast, to sprawa już o wiele trudniejsza. Drużyny personalnie tworzyli kibice. Ustalenie „wyjściówek” należy jednak do trenerów obu ekip: Mariusza Sordyla i Krzysztofa Stelmacha, jeśli chodzi o skład Polaków, oraz Daniela Castellaniego i Roberto Santillego w przypadku ekipy „zagranicznych”. Czy szkoleniowcy owych drużyn wezmą pod uwagę dwudziestojednotysięczną grupę fanów siatkówki, którzy oddawali głosy na swoich faworytów? Jakimi szóstkami rozpoczną mecz zagraniczni i polscy zawodnicy? Te pytania zapewne nurtują wszystkich. Jednak bez względu na to, którzy siatkarze wybiegną na boisko, oba teamy będą się prezentować niezwykle imponująco.

Który zespół, zatem okaże się w tej konfrontacji lepszy? Czy zagraniczni siatkarze utrą nosa swoim klubowym kolegom? Czy Reprezentacja Polski (bo chyba tak możemy mówić) pokaże wyższość nad „resztą świata” i udowodni, kto jest lepszy? Wszystko rozstrzygnie się już jutro. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać sobotniego popołudnia. Czyje gwiazdy zaświecą jaśniej? Która drużyna będzie mogła unieść w górę ręce w geście tryumfu? Którzy zawodnicy powrócą do swoich klubowych kolegów z tarczą, a którzy nie na niej? Na te i inne pytania odpowiedź uzyskamy za kilkanaście godzin, dokładnie 17 stycznia o godz. 14.45 wraz z początkiem Meczu Gwiazd.

Przewidywane pierwsze szóstki:

Polscy zawodnicy: Paweł Zagumny, Mariusz Wlazły, Daniel Pliński, Łukasz Kadziewicz, Marcin Wika, Dawid Murek, Paweł Zatorski(libero)

Zagraniczni siatkarze: Miguel Angel Falasca, Jakub Novotny, Ihosvany Hernandez, Janne Heikkinen, Olli Kunnari, Stephane Antiga, Marco Samardzić (libero)

Na to niesamowite widowisko, wszystkich tych, którzy nie mogą być w warszawskiej Arenie Ursynów, zapraszamy do śledzenia telewizyjnej relacji. Mecz „Siatkarze siatkarzom” będzie można oglądać na żywo na kanale Polsat Sport i TV4.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved