Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Czy Farmutil odniesie siódme zwycięstwo z rzędu?

Czy Farmutil odniesie siódme zwycięstwo z rzędu?

fot. archiwum

W meczu 12. kolejki spotkają się ze sobą drużyny, które w poprzedniej rundzie wygrały swoje spotkania. Ciekawy pojedynek zapowiada się we Wrocławiu, gdzie miejscowa Gwardia podejmować będzie Farmutil Piła.

W trzeciej kolejce PlusLigi Kobiet doszło do niemałej niespodzianki, kiedy to w Pile, Gwardia Wrocław pokonała miejscowy Farmutil. Od tego dnia wiele się jednak zmieniło i po złym początku ligi, ekipa prowadzona przez Jerzego Matlaka kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. W sobotnie popołudnie Farmutil stanie przed szansą na odniesienie siódmego zwycięstwa z rzędu i wydaje się, że w osiągnięciu tego celu nie przeszkodzi im Gwardia Wrocław.

 

Passa sześciu zwycięstw jest znacząca, ale dobrą i stabilną formę pilanek potwierdza fakt, że w gronie pokonanych zespołów przez Farmutil, jest Muszynianka oraz rosyjskie Zariecze Odincowo. Atakujące obu tych zespołów miały wielki problem z przebiciem się przez szczelny blok, ustawiany przez Agnieszkę Bednarek czy Alenę Hendzel . Po ostatnim pucharowym meczu wydaje się, że Farmutil nie ma słabych punktów. Mocny atak ze skrzydła Agnieszki Kosmatki czy Klaudii Kaczorowskiej oraz trudna zagrywka to obok bloku najmocniejsze strony pilskiego zespołu. 

Jak zatem zagrać przeciwko Farmutilowi, by przy własnej publiczności zdobyć jakieś punkty? To pytanie z pewnością zadaje sobie trener Gwardii, Rafał Błaszczyk oraz wszystkie jego podopieczne. Z pewnością nie należy poddać się na samym początku tylko walczyć o każdą piłkę, a w konsekwencji o punkt i set. Pozytywne nastawienie oraz ambicja i wola walki – to bezwzględne minimum, z jakim musi wyjść wrocławski zespół by powalczyć z 3. drużyną PlusLigi Kobiet.

 

Wrocławianki nie stoją na straconej pozycji, zwłaszcza po ostatnim pewnym ligowym zwycięstwie z Gedanią Żukowo. Długo oczekiwana wygrana dała pewność zawodniczkom, które już raz w tym sezonie pokonały Farmutil. Jeśli Katarzyna Mroczkowska , Bogumiła Barańska i reszta siatkarek wniosą się na wyżyny swoich umiejętności i skoncentrowane przystąpią do spotkania to obraz tego meczu nie będzie jednostronny.

 

Spotkanie Farmutilu i Gwardii Wrocław w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 w hali w Twardogórze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved