Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Zdzisław Grodecki chwali siatkarzy z Kijowa

Zdzisław Grodecki chwali siatkarzy z Kijowa

Mimo porażki w meczu z Jastrzębskim Węglem pod adresem zawodników Lokomotivu Kijów padło wiele ciepłych słów. Najwięcej komplementów zebrał atakujący, Konstyantyn Bakun.

Siatkarze Jastrzębskiego Wegla w trzech setach uporali się z Lokomotivem Kijów w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Challenge Cup. Po pierwszym, dość łatwo wygranym secie, w drugiej partii to goście niespodziewanie dyktowali warunki gry. Dopiero w końcowej fazie seta jastrzębianie wzięli się do roboty. Najpierw wyrównali, a następnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając ta odsłonę meczu 25:23. – Ten set nie układał się dla nas korzystnie. Po dobrych zagrywkach Żylińskiego w początkowej fazie seta przez cały czas goniliśmy rywala, ale w końcówce wygraliśmy i to się liczy – z wyraźną ulgą w głosie mówił po drugim secie Zdzisław Grodecki , Dyrektor Sportowy Jastrzębskiego Węgla.

Bez wątpienia najlepszym zawodnikiem kijowian w dzisiejszym meczu był dwudziestotrzyletni atakujący, Konstyantyn Bakun . – Gdyby nie ten zawodnik, to Lokomotiv byłby zupełnie inną drużyną – z uznaniem o Ukraińcu wypowiadał się Zdzisław Grodecki. – Bakun gra na poziomie nieosiągalnym dla wielu zawodników występujących w polskiej lidze. Myślę, że z powodzeniem znalazłby miejsce w szeregach naszych drużyn – dodał. Zdaniem Dyrektora Sportowego Jastrzębskiego Węgla Ukraińcy tworzą silny zespół oparty na twardej szkole rosyjskiej. Jego atutem są mocno atakujący zawodnicy.