Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Udana kolejka częstochowskich drugoligowców

Udana kolejka częstochowskich drugoligowców

Siedemnasta kolejka II ligi była udana dla częstochowskich kobiecych zespołów. SPS bez straty seta odprawił w środę AZS Politechnikę Śląską Gliwice, a Domex AJD urwał punkt liderowi rozgrywek - PLKS Pszczyna.

Siatkarkom AJD w pierwszych dwóch setach wyjazdowego spotkania z liderem wychodziło właściwie wszystko. Grały dobrze w ataku i w obronie. W efekcie prowadziły już 2:0 i wyglądało na to, że wygrają to spotkanie. – W trzecim secie mogliśmy postawić kropkę nad i – mówi trener AJD Paweł Kapica . – Naprawdę niewiele brakowało, abyśmy zakończyli ten mecz zwycięstwem za trzy punkty. Przegraliśmy dopiero po przewagach.

Czwarty set należał do gospodyń, w piątym Częstochowianka podjęła walkę, ale w końcówce górą był PLKS. – Mimo porażki cieszę się z postawy dziewczyn – dodaje częstochowski szkoleniowiec. – Tym razem grały z determinacją i punkt urwany liderowi naprawdę cieszy.

PLKS Pszczyna – Domex AJD Częstochowianka 3:2

(22:25, 22:25, 27:25, 25:19, 15:13)

Skład:

Domex : Radoń, Pietroczuk, Migoń, Krzyżanowska, Siuda, Graczyk, Bury (libero) oraz Maciejewska, Kutak, Kokoszczyk i Golis

Rozegraliśmy chyba najlepsze w tym sezonie spotkanie – mówi dyrektor sportowy SPS-u Politechniki Janusz Majkusiak . – I to w każdym elemencie! Trochę się obawiałem, jednak dziewczyny stanęły na wysokości zadania. Najlepszą zawodniczką meczu wybraliśmy Olę Stachowicz. Dała pograć naszym atakującym: Marzenie Nieczyporowskiej i Asi Kowalskiej. Zresztą każda z siatkarek przyczyniła się do tego, że wywalczyliśmy komplet punktów.

SPS Politechnika – AZS Politechnika Śląska Gliwice 3:0

(25:22, 25:22, 27:25)

Skład:

SPS : Stachowicz, Nieczyporowska, Jędrys-Szynkiel, Kowalska, Antos, Korecka, Kędzia (libero)