Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Tylko kataklizm może odebrać awans

Tylko kataklizm może odebrać awans

Tylko kataklizm lub splot nieszczęśliwych wydarzeń może zabrać PGE Skrze Bełchatów awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Siatkarze Daniela Castellaniego przy pomocy 10 tys. kibiców pokonali Panathinaikos Ateny 3:1.

Ten mecz był trudniejszy od spotkania, które graliśmy w Atenach. Może dlatego, że czuliśmy, że tym razem musimy wygrać – mówił po ostatnim gwizdku środkowy Skry, Marcin Możdżonek.

Za tydzień bełchatowianie zagrają w ostatnim meczy fazy grupowej Ligi Mistrzów z niemieckim VB Friedrichshafen. – Jedziemy tam nie na wycieczkę, ale żeby zrewanżować się za porażkę w Bełchatowie – zapowiada Możdżonek.Wczoraj w Łodzi padł rekord frekwencji na meczu Ligi Mistrzów. Mecz oglądało 10 tys. kibiców.

Iskra Odincowo niespodziewanie przegrała u siebie z VfB Friedrichshafen 1:3, więc Niemcy podtrzymali szanse na bezpośredni awans (do kolejnej fazy przechodzą drużyny z pierwszego i drugiego miejsca, trzecie daje taką szansę, ale nie na pewno), lecz muszą za tydzień wygrać wysoko u siebie ze Skrą. Mistrzom Polski też potrzeba wygranej, by nie martwić się dodatkowym liczeniem punktów i setów. Odpadł tylko Panathinaikos.

źródło: Polska The Times, rzeczpospolita.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved