Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 13. kolejki ligi greckiej

Strefowe podsumowanie 13. kolejki ligi greckiej

W trzynastej kolejce greckiej A1 tylko jeden pojedynek nie zakończył się w trzech setach. W tym samym pojedynku padł jedyny wynik, który można traktować jako niespodziankę. To derby Salonik, w których zmierzyły się Aris i P.A.O.K.

Olympiacos Pireus, który w poprzedniej kolejce jako pierwszy zespół w tym sezonie pokonał lidera tabeli – Panathinaikos Ateny, podejmował zespół GS Lamia. Goście okupują środkową część tabeli ale w walce z wiceliderem nie pokazali zbyt dużo determinacji. Wyjątkiem był pierwszy set zakończony na przewagi. W pozostałych wyraźnie lepsi byli gospodarze.

Apollon Kalamarias grał we własnej hali z liderem ligi greckiej. Ateńczycy szybko zapomnieli o porażce z zeszłego tygodnia i nie pozwolili sobie na straty punktowe w pojedynku z zespołem z końcówki klasyfikacji. Siatkarze z pod znaku zielonej koniczyny kontrowali przebieg spotkania a zapisując na swoje ligowe konto kolejne trzy punkty utrzymali pozycję lidera tabeli.

Mistrz kraju, który grał pierwsze w tym roku ligowe spotkanie (mecz z dwunastej kolejki został przełożony na 04.02.2009) chciał pokazać, że przedświąteczny kryzys formy ma już za sobą. Okazją do tego był mecz z AONS Milon. Obrońcy tytułu wygrali pewnie bez straty seta ale nadal dystans jaki traci do lidera tabeli jest duży. Co prawda Iraklis ma rozegrane o jedno spotkanie mniej niż trzy czołowe zespoły ale dziesięciopunktowy dystans do lidera to sytuacja na pewno poniżej oczekiwań włodarzy i kibiców.

Grający równo przez całą pierwszą część sezonu zespół E.A. Patron podobnie jak reszta drużyn z czołówki wygrał swój mecz bez straty seta. Siatkarze z Patras konsekwentnie kolekcjonują ligowe punkty a trzecie miejsce w lidze i tymczasowe wyparcie z „wielkiej trójki” Iraklisu Saloniki może być zaskoczeniem. W trzynastej kolejce E.A pokonali Phinikas Syrou a najwięcej emocji było w pierwszej partii, która zakończyła się na przewagi.

Jedynym pojedynkiem, który nie zakończył się wynikiem 3:0 lub 0:3 było derbowe starcie drużyn z Salonik. Gospodarzem był Aris, który podejmował P.A.O.K. Aris swoje poprzednie spotkanie grał jeszcze przed przerwą świąteczną ale wtedy można było zaobserwować, że ich forma zwyżkuje. Nie od dziś wiadomo jednak, że pojedynki derbowe rządzą się swoimi prawami. Niżej notowany zespół gości inauguracyjną partię wygrał bardzo wyraźnie, jednak dwie kolejne należały do gospodarzy. P.A.O.K. po raz kolejny wygrał w secie numer cztery i obie drużyny musiały rozegrać partię rozstrzygającą. Tie-break był bardzo zacięty i zakończył się dopiero po walce na przewagi a dwa ligowe punkty zapisali na swoje konto goście.

Mecz drużyn zamykających tabelę ligi greckiej Ethnikos Alex/Polis i A.O. Kifisias przełożono na ostatni dzień stycznia.