Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzyń: Udany rewanż siatkarek Foppapedretti

Liga Mistrzyń: Udany rewanż siatkarek Foppapedretti

Siatkarki Foppapedretti Bergamo pokonały zespół Fakro-Muszynianki Muszyna 3:0 i to w dodatku na boisku polskiego zespołu. Był to rewanż za porażkę w Bergamo 1:3.

O dzisiejszym spotkaniu z Włoszkami, podopieczne Bogdana Serwińskiego zapewne jak najszybciej będą chciały zapomnieć. Już sam jego początek nie był dla gospodyń udany. Foppapedretti Bergamo niemal od pierwszej piłki rozpoczęły budowanie przewagi nad rywalem, czego dowodem jest aż pięciopunktowe prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej (8:3). Raz po raz Polki nękane były silnymi zbiciami rywalek, które pozwalały im na zapisywanie kolejnych „oczek” na swoim koncie. Nie pomógł szereg zmian wprowadzonych przez szkoleniowca „Mineralnych”. Ostatni punkt w secie zdobyła Izabela Bełcik kiwając w siatkę. Muszyna na kolanach 25:14.

Otwarcie partii drugiej wyglądało już znacznie lepiej. Podopieczne Bogdana Serwińskiego poprawiły swoją skuteczność niemal we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła, czego dowodem jest doprowadzenie do remisu 9:9, a następnie budowa przewagi nad rywalkami. Wzmocniona zagrywka siała spustoszenie w szeregach Włoszek, czego dowodem jest atak Aleksandry Jagiełło z piłki przechodzącej. Niestety sprawdziło się powiedzenie, że wszystko co dobre szybko się kończy. Mimo tego, że to mistrzynie Polski prowadziły dwoma punktami na przerwie technicznej (16:14), chwilę później to one znalazły się w roli pokonywanych. Doskonała postawa Piccinini i Del Core pozwalała rywalkom na zwiększanie dystansu dzielącego je od gospodyń, który w pewnym momencie wynosił już trzy „oczka” (21:19). Mistrzyniom Polski udało się jeszcze dzięki dobrej grze Jagiełło oraz kilku błędom gości doprowadzić do wyrównanej końcówki oraz obrony piłki setowej Włoszek. Podobnie jak w partii poprzedniej, ostatni punkt seta został podarowany przez gospodynie. Tym razem w aut zaatakowała Frątczak , a zawodniczki z Bergami były już tylko krok od zwycięstwa.

Zmotywowane dobrą postawą z drugiej odsłony, mistrzynie Polski prowadziły w otwarciu partii kolejnej wyrównaną walkę z rywalem. Dobra postawa w bloku oraz błędy rywalek pozwalały na uzyskanie prowadzenia na pierwszej przerwie technicznej 8:7. Chwilę później sytuacja na boisku ponownie odmieniła się na korzyść drużyny przyjezdnej. Ataki Ortolani , Piccinini, czy Del Core powiększały przewagę nad „Mineralnymi”, która już na drugiej przerwie technicznej wynosiła pięć punktów (16:11). Gospodynie nie potrafiły przeciwstawić się ekipie z Bergamo. Chwilami udawało im się jedynie prowadzić tylko grę punkt za punkt. Seria czterech punktów zdobytych przez Włoszki zakończyła rywalizację w trzecim secie 25:18.

Fakro-Muszynianka Muszyna – Foppapedretti Bergamo 0:3

(14:25, 24:26, 18:25)