Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Mroczkowska: Zagrywka była kluczem do zwycięstwa

Katarzyna Mroczkowska: Zagrywka była kluczem do zwycięstwa

fot. archiwum

Najlepiej punktująca siatkarka Impel Gwardii Wrocław oraz zdobywczyni 190 "oczek" w PlusLidze, Katarzyna Mroczkowska opowiada o zwycięstwie nad Gedanią Żukowo oraz swym przekwalifikowaniu ze środkowej na atakującą.

Co przede wszystkim wg Ciebie zdecydowało o Waszym zwycięstwie w Żukowie?

 

Katarzyna Mroczkowska : – Graliśmy w głównej mierze bardzo dobrą zagrywką, nasze rywalki miały ogromny problem, aby ją przyjąć. A jak już przyjęły piłkę potrafiłyśmy ją zablokować albo wyprowadzić skuteczny kontratak. Po prostu grałyśmy poprawnie, wypełniałyśmy zadania przedmeczowe i to przyniosło spodziewany efekt w postaci trzech bardzo istotnych punktów . 

Czy zwycięski mecz z Gedanią sporo zmienia w zespole beniaminka PlusLigi?

 

To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne, więc wygrany mecz na pewno dużo zmienia, przede wszystkim dodał nam wiary w swoje umiejętności. Myślę, że teraz złapiemy wiatr w żagle i damy się ponieść dobrej grze .

 

Zdobyłaś w Żukowie znów sporo punktów dla swego zespołu, Twoja średnia w tym sezonie to ponad 17 punktów na mecz, a więc bardzo dobra. Czy to oznacza, że zmiana ze środkowej na atakującą to był znakomity pomysł?

 

Myślę, że mogę grać na pozycji atakującej, która jest bardzo wymagającą funkcją na polu gry. Zmiana wymagała ode mnie sporo pracy, którą staram się wykonywać jak najlepiej, a efekty? Czasem lepsze czasem gorsze, ale w sumie jak na początek mogę być z liczby zdobytych punktów zadowolona. Niemniej dmucham na zimne, póki co, jeszcze sporo meczów przede mną i sporo wyzwań właśnie na tej pozycji .

 

Przed Impel Gwardią mecze z Farmutilem?

 

Pilanki grają w tej chwili bardzo dobrze, dlatego tego najbliższego meczu nie można porównywać do tego z pierwszej rundy, gdzie wygrałyśmy 3-1. Natomiast gramy na swoim terenie, przynajmniej teoretycznie (mecz odbędzie się w Twardogórze – red) i dlatego chcemy postawić w tym spotkaniu swoje wymagania .

źródło: gwardia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved