Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Jacek Skrok: Czekają nas ciężkie gry

Jacek Skrok: Czekają nas ciężkie gry

fot. archiwum

Siatkarze RCS-u Czarni zajmują miejsce w czołówce rozgrywek II ligi z szansami na promocję o klasę wyżej. Szkoleniowiec radomian Jacek Skrok dość ostrożnie podchodzi jednak do kwestii ewentualnego awansu do I ligi.

Za nami dwanaście rozegranych spotkań w rozgrywkach drugiej ligi. Jest pan zadowolony z gry swojego zespołu, formy, jaką prezentują podopieczni i miejsca w tabeli?

 

Jacek Skrok : Postawa całego zespołu zależy od dyspozycji poszczególnych zawodników, a ta na przestrzeni dotychczas rozegranych spotkań była nierówna. Niemniej jednak jestem usatysfakcjonowany wynikami, mimo że zdarzały się słabsze momenty. Jesteśmy stawiani w gronie faworytów do zwycięstwa w tej grupie. Moim zdaniem druga lokata, którą aktualnie zajmujemy, z pewnością nie jest przypadkowa . 

Do lidera – kieleckiego Farta – tracicie sześć punktów. Czy jest szansa na wywalczenie pierwszego miejsca przed rundą play-off?

 

Drużynę ze Świętokrzyskiego tworzą doświadczeni siatkarze. Do tego zespół jest dobrze zorganizowany, wszystko jest tam poukładane. Niebawem w bezpośrednim pojedynku podejmiemy Farta we własnej hali. W tym upatruję także naszej szansy na zwycięstwo. Przed nami jeszcze ciężkie pojedynki, wyniki których z pewnością zaważą o ostatecznym układzie tabeli .

 

Czy radomski zespół jest przygotowany na ewentualny awans na zaplecze ekstraklasy?

 

Jesteśmy gotowi na każdą ewentualność. Awans oczywiście będzie dla naszego zespołu sporym sukcesem. Z drugiej strony, jeżeli ta sztuka nam się nie uda, nie będzie tragedii .

 

Bezpośrednim zapleczem drugoligowego zespołu jest drużyna juniorów, z którą wywalczył pan już awans do fazy gier o medale mistrzostw Polski.

 

Mamy bardzo zdolną młodzież, z której kilku chłopców zapowiada się na dobrych siatkarzy. Niektórzy z nich grają często w rozgrywkach drugiej ligi. Niebawem będą mogli zaprezentować swoje możliwości w walce o finały mistrzostw Polski. Liczymy, że uda nam się zająć wysoką pozycję .

 

Czy rozgrywki ligowe i rywalizacja młodzieży w krajowych zmaganiach nie będą ze sobą kolidować?

 

Faktycznie, rozgrywki juniorów przypadają dokładnie wówczas, kiedy zaplanowane mamy spotkanie ligowe z Karpatami Krosno. Będziemy musieli sobie jakoś poradzić. Decyzję, który z trenerów pojedzie z juniorami, podejmiemy tuż przed samymi rozgrywkami .

 

*Rozmawiał Michał Jaworski

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved