Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > I. Prielożny: Optymizmu przed rewanżem praktycznie nie ma

I. Prielożny: Optymizmu przed rewanżem praktycznie nie ma

Igor Prielożny po meczu przeciwko Urałoczce Jekatierinburg przyznał, że optymizmu przed rewanżowym spotkaniem w Rosji praktycznie nie ma oraz, że główną przyczyną przegranej była niespodziewanie dobra zagrywka przyjezdnych.

Co się stało na początku meczu z przyjęciem w zespole BKS Aluprof?

Myślę, że główną przyczyną była zagrywka Urałoczki Jekaterinburg, która była niespodziewanie dobra podczas całego meczu. Ale było widać, że potrzebujemy się dostosować do takich warunków na boisku. To, że we wcześniejszym meczu ligowym ze Stalą Mielec nie popełniliśmy żadnego błędu w przyjęciu nie znaczy, że ten element wystarczy w potyczce z drużyną taką jak Urałoczka.Czy są jakieś przebłyski, momenty, które napawałyby optymizmem przed meczem rewanżowym?

Oczywiście optymizmu przed rewanżem praktycznie nie ma. Ta przewaga jest zbyt duża. Warunki w Rosji będą bardzo trudne, bo przylatujemy na miejsce w przeddzień meczu o godzinie 4:00 czasu miejscowego. Myślę, że takie konfrontacje będą korzystne dla nas, szczególnie przed ważnymi meczami w lidze z Muszyną, a potem z Piłą. To może być naprawdę decydujące. Obie te drużyny mają takie trudne mecze prawie co tydzień, a dla nas to był pierwszy taki w sezonie.

Zawodniczki podkreślały, że takie spotkania jak z Urałoczką bardzo im się przydadzą, ponieważ one się rozwijają i to jest dobre – rozgrywać mecze z tak silnym przeciwnikiem.

Tak, tylko z taką presją jak dzisiaj, presją wygranej – albo wygramy albo kończymy. Taka presja jak w meczach z Muszyną i Piłą, a jeszcze do tego dochodzi, że ta runda zasadnicza nie jest odbierana do końca poważnie. Tutaj bardzo chcieliśmy wygrać i to nam związało ręce. Do tego doszła jeszcze gra Urałoczki na początku meczu. Szkoda tego trzeciego seta, bo pamiętam jak dwa lata temu graliśmy w Kaliszu z Odincowem. Przegrywaliśmy 0:2, a mecz się zakończył wynikiem 2:3. To był mecz na takim poziomie jak ten z Urałoczką, z telewizją i z halą pełną kibiców.

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved