Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > A. Gerić: Mam nadzieję zagrać kiedyś w polskim klubie

A. Gerić: Mam nadzieję zagrać kiedyś w polskim klubie

fot. archiwum

Panathinaikos Ateny uległ w środę PGE Skrze Bełchatów w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów. - Naszym głównym problemem były błędy, które obniżyły poziom naszej gry - powiedział po meczu Andrija Gerić, środkowy ekipy z Aten.

Andrija, pierwsze pytanie – co było główną przyczyną porażki twojej drużyny?

 

Myślę, iż zrobiliśmy za dużo błędów własnych. Graliśmy podobnie jak w lidze greckiej gdzie poziom jest troszkę niższy. Dzisiaj jednak, w tak ważnym meczu popełniliśmy zbyt wiele błędów. W trzecim secie, który wygraliśmy, serwowaliśmy bardzo dobrze i dzięki temu zwyciężyliśmy w nim. W pozostałych setach, zwłaszcza w pierwszym, mogliśmy wygrać, ale nie kończyliśmy ważnych piłek. Naszym głównym problemem były jednak błędy, które obniżyły poziom naszej gry. Teraz musimy skupić się, aby to zmienić, teoretycznie zwycięstwo nad Iskrą może dać nam jeszcze awans do dalszej fazy, ale musimy grać lepszą siatkówkę, to jest nasz cel . 

Właśnie – kto twoim zdaniem ma największe szanse na awans z tej bardzo ciężkiej grupy?

 

Ta grupa jest rzeczywiście bardzo trudna, do końca nie będzie wiadomo, kto awansuje dalej. Wszystkie drużyny mogą awansować i wszystkie mogą jeszcze odpaść. Jeśli wygramy z Rosjanami a Skra przegra w Niemczech – nie wiem dokładnie, jaki to da rezultat (śmiech) – to jest tak trudna grupa, że musimy grać najlepiej jak potrafimy – i jeśli awansujemy będziemy szczęśliwi, jeśli się nie uda – chcemy być zadowoleni z naszej gry, postawy na boisku. Dziś nie jesteśmy .

 

Jesteś jednym z najlepszych środkowych bloku na świecie…

 

Dziękuje bardzo. W tym zespole nie dostaję zbyt dużo piłek, gdyż nie gram wszystkich spotkań w lidze greckiej z powodu limitu obcokrajowców. Myślę, że lepiej będzie w drugiej fazie rozgrywek .

 

Jak ci się grało przeciwko środkowym Skry?

 

Macie trzech wysokich środkowych bloku, stając przeciwko takim zawodnikom nie można grać wolniejszej piłki, trzeba grać szybką piłkę. Na ten moment nie jesteśmy w stanie grać szybciej pierwszego tempa. Marcin Możdżonek – bardzo wysoki zawodnik, dwa metry i piętnaście centymetrów? Bardzo dobry zawodnik, ale grając z takim przeciwnikiem, aby wygrać musisz grać taktycznie, szybką piłką a dziś także z powodu problemów w odbiorze tylko chwilami byliśmy w stanie grać wystarczająco szybko, co było dla Skry dużym problemem .

 

Ostatnie pytanie. Jak ci się grało przy łódzkiej publiczności?

 

Słyszałem wiele dobrego o polskiej publiczności, polskiej siatkówce. Grać przy tak pełnej sali jest bardzo przyjemnie. Chciałbym kiedyś zagrać przed tą publicznością w polskim zespole .

źródło: volley24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved