Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Rosyjska szkoła kontra włoska taktyka

Rosyjska szkoła kontra włoska taktyka

W czwartek, w Pucharze Challenge, Jastrzębski Węgiel zmierzy się z ukraińskim Lokomotiwem Kijów. Czy rosyjska szkoła okaże się lepsza od taktyki włoskiego szkoleniowca?

W ekipie Jastrzębskiego Węgla wszyscy są zdrowi. Trener Santilli ma do wyboru spośród pięciu przyjmujących. Jak mówił kilka dni temu drugi trener jastrzębian, Leszek Dejewski, Sebastian Pęcherz jest już zdolny do gry. Uraz kolana wyleczył również Rafa, który jak sam przyznaje z niecierpliwością czeka, aby ponownie pojawić się na parkiecie.

Ostatnie wyniki jastrzębian nie napawają optymizmem. Mimo, że zespół dość łatwo pokonał radomski Jadar oraz bielski BBTS, to w ostatniej kolejce nie wywiózł z Warszawy nawet jednego punktu. Problemem wydaje się być przede wszystkim brak wartościowego zmiennika dla Roberta Prygla, bowiem wejścia Marcina Grygiela nie wnosiły wielkich zmian. Ciągle problemy ma również rozgrywający Nico Freriks, który w trudnych momentach seta, gra dość schematycznie a przy tym popełnia sporo błędów.Ukraińcy z kolei to przedstawiciele rosyjskiej szkoły siatkówki. Można spodziewać się, że ich atutem będzie zagrywka i blok. Polskim kibicom dobrze znany jest jedynie Vitalij Kiktiev, który przez jeden sezon bronił barw bełchatowskiej Skry. Ukrainiec nie miał jednak zbyt wielu okazji, aby zaprezentować swoje umiejętności na parkiecie i po rocznym kontrakcie szybko pożegnał się z polskim klubem.

Skład ukraińskiego zespołu w stu procentach opiera się na miejscowych graczach. Próżno w dwunastce szukać choćby jednego obcokrajowca. Mimo to jastrzębianie zdają sobie sprawę, że przeprawa z zespołem z Kijowa wcale nie będzie łatwa. A jeśli uda im się pokonać dwukrotnie rywala w kolejnej rundzie czekać będzie na nich zwycięzca pary Lokomotiv Charków – Sisley Treviso.

Mecz w Jastrzębiu rozegrany zostanie w czwartek o godzinie 19:30, a rewanżowe spotkanie odbędzie się w Kijowie w środę 21 stycznia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved