Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Podsumowanie 5. kolejki ligi mrągowskiej

Podsumowanie 5. kolejki ligi mrągowskiej

W Mrągowie właśnie zakończyła się faza zasadnicza tamtejszej ligi. Ostatnie spotkanie okrzyknięto szlagierem rundy. Zagrały w nim dwa pierwsze zespoły: ATUT oraz ZS nr 2. Niedługo odbędzie się runda rewanżowa.

Pierwszy mecz z lekkim opóźnieniem czasowym zawodniczki z zespołu Harpie rozpoczęły od kiwki za blok. Całe spotkanie było jednak pod kontrolą siatkarek LO. Świetnie dysponowana w zagrywce Małgorzata Gadomska oraz Monika Rudnicka w polu serwisowym seriami zdobywały punkty.

Pierwszy set pewnie wygrywały faworytki spotkania – LO. Drugiego seta młode siatkarki z zespołu Harpie rozpoczęły od wysokiej, pięciopunktowej przewagi (8:3). Głównie za sprawą świetnie spisujących się Angeliki Wyzgi oraz Julii Dolińskiej, które były motorem napędowym swojej drużyny. Mimo wysokiej przewagi za sprawą Moniki Rudnickiej i jej mocnego serwisu została ona zniwelowana do zera (8:8). Kolejne dobre serwisy dały nawet przewagę „Ogólniakowi”, którą „dowiozły” do końca dwusetowego spotkania.LO – Harpie 2:0

Drugie spotkanie kończące fazę zasadniczą okrzyknięto „szlagierem rundy”. Dwa zespoły z pierwszego miejsca z taką samą liczbą punktów i setów zmierzyły się ze sobą. Cały mecz był bardzo wyrównany i musiał rozstrzygnąć się w tie-breaku. W secie kończącym mecz lepsze okazały się doświadczone zawodniczki z zespołu ATUT.

Mecz ten był zakończeniem pieciokolejkowej fazy zasadniczej. Niedługo odbędzie się runda rewanżowa, w której na pewno nie zabraknie dramaturgi i zaciętej walki.

ATUT – ZS nr 2 2:1

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved