Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Ważny mecz przed akademikami z Częstochowy

LM: Ważny mecz przed akademikami z Częstochowy

Już dziś o godzinie 18:30 drużyna AZS-u Częstochowa zmierzy się na wyjeździe w hali Municipal Sports Center EVOSMOS z liderem grupy A Ligi Mistrzów - Iraklisem Saloniki.

Ewentualne zwycięstwo „Akademików” znacznie przybliży ich do wyjścia z grupy. Częstochowianie mają do wyrównania porachunki z greckim zespołem. Na Hali Polonia siatkarze Konstantinosa Arseniadisa wygrali z stosunku 3:2. Jednak częstochowianie nie odbiegali poziomem gry od swoich przeciwników. O zwycięstwie greków zadecydowały niuanse i pojedyncze akcje. Podopieczni Radosława Panasa udowodnili, że jeden z najlepszych zespołów Grecji jest do „ogrania”.

Częstochowscy siatkarze mieli walczyć o trzecie miejsce w końcowej tabeli Ligi Mistrzów, które premiuje awansem do Pucharu CEV. Jednak, gdy przed graczami spod Jasnej Góry otwiera się szansa gry w dalszym etapie elitarnych rozgrywek, na pewno nie będą chcieli zaprzepaścić takiej okazji.Grecki zespół może mieć kilka problemów kadrowych. Poważnym osłabieniem może być brak podstawowego rozgrywającego Iraklisu i reprezentacji Niemiec – Simona Tishera, który pomimo interwencji lekarzy nie jest w swojej najlepszej dyspozycji. Ponadto Gerasimos Kanellos zachorował na grypę żołądkową, a Zenia Gortsianiouk odczuwa bóle w nodze. Jeżeli tylko te osłabienia się potwierdzą i nie okażą się wojną psychologiczną greków, przed częstochowianami stoi ogromna szansa pokonania zespołu z południa Europy.

Częstochowianie wystąpią w swoim najsilniejszym zastawieniu. W pierwszym meczu obu drużyn kluczowymi postaciami w ekipie z Grecji byli szwedzki, leworęczny atakujący – Markus Nilsson i Aleh Akhrem, więc sukces częstochowian może przybliżyć wyeliminowanie mocnych stron tych zawodników.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved